Dymisja prokuratora federalnego w Chicago

Zachary Fardon, fot. Department of Justice

Zachary Fardon, fot. Department of Justice

Rejonowy prokurator federalny z Chicago Zachary Fardon jest w grupie 46 prokuratorów z całego kraju, którzy w trybie natychmiastowym mają ustąpić z urzędu. Dymisje są decyzją prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych Jeffa Sessionsa.

Po ustąpieniu Fardona obowiązki prokuratora federalnego będzie sprawował w Chicago jego pierwszy zastępca Joel Levin aż do mianowania nowego prokuratora przez administrację prezydenta Donalda Trumpa.

Levin jest długoletnim pracownikiem Prokuratury Federalnej na Rejon Północnego Illinois. Pod koniec lat 90. Levin brał udział w śledztwie przeciwko ówczesnemu gubernatorowi George’owi Ryanowi, który ostatecznie trafił do więzienia za korupcję.

Po ustąpieniu 46 prokuratorów federalnych w innych stanach obowiązki przejmą ich główni zastępcy. Prokurator generalny USA Jeff Sessions zarządził ustąpienie prokuratorów federalnych, choć jeszcze nie są mianowani ich następcy.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. Jacek
  Jacek 13 marca, 2017, 14:51

  No i dobrze! Kazdy prezydent mianuje swoich !

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 13 marca, 2017, 19:29

   LOL.
   Najwyrazniej, Jacus – idiota, nie przeczytal (poprostu nie zrozumial – wyborca orangutana), kim jest nastepca prokuratora. Brawo!

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*