Dwupartyjna grupa zadaniowa i pierwsze wystąpienia gubernatora elekta

Dwupartyjna grupa zadaniowa i pierwsze wystąpienia gubernatora elekta

Gubernator elekt Bruce Rauner powołał dwupartyjną grupę zadaniową, która weźmie udział w przejęciu władzy od obecnego rządu Illinois i ustępującego za dwa miesiące  gubernatora Pata Quinna. W zespole przekształceniowym  Raunera są prominentni przedstawiciele różnych środowisk i partii. W ostatnich dniach polityk występował z przemówieniami i odwiedzał różne rejony stanu.

Wśród republikańskich członków grupy zadaniowej są tak znane osobistości, jak były gubernator Jim Edgar i kongresman Aaron Schock (18. okręg) oraz  pracownicy kampanii wyborczej Raunera, m.in.: Mike Zolnierowicz, Chip Englander i Mike Schrimpf.

W zespole przekształceniowym są też znani demokraci: Bill Daley, bankier i finansista, były szef personelu Baracka Obamy, a zarazem  brat poprzedniego burmistrza Richarda M. Daley’ego oraz Glenn Poshard, były  kandydat na gubernatora i były rektor Southern Illinois University.

Afroamerykanów z Chicago reprezentują pastorowie:  Corey Brook, do niedawna demokrata, a ostatnio bezpartyjny oraz James Meeks, który przez 10 lat sprawował urząd senatora stanowego jako przedstawiciel Partii Demokratycznej.

W ostatnich dniach polityk wystąpił z przemówieniami w różnych rejonach Illinois. Pierwsze oficjalne wystąpienie po wyborach zostało wygłoszone w Chicago w miniony czwartek. Rauner oświadczył, że jest oddany idei przekształcenia Illinois w najbardziej konkurencyjny stan w kraju.  Podkreślił, że będzie  współpracował z parlamentem stanowym, by osiągnąć wytyczone cele.

(ao)

Na zdjęciu: Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Categories: Chicago, Wybory 2014

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*