Dwoje kierowców oskarżonych ws. śmiertelnego wypadku

Dwoje kierowców oskarżonych ws. śmiertelnego wypadku

Kierowca firmy przewozowej Lyft oraz mężczyzna z Arizony zostali formalnie oskarżeni 10 czerwca w związku ze śmiertelnym wypadkiem. W rezultacie kraksy śmierć poniosła pasażerka Lyfta.

Do wypadku doszło 8 czerwca około godz. 4 nad ranem w rejonie 1600 North Humboldt Boulevard, w dzielnicy Logan Square, w północno-zachodniej części Chicago. 25-letni mężczyzna, kierujący toyotą avalon, zjechał na pasma ruchu w przeciwnym kierunku i zderzył się czołowo z toyotą camry pracującą dla firmy przewozowej Lyft.

W wyniku kraksy śmiertelne obrażenia odniosła pasażerka Lyfta. Kobieta zmarła później w szpitalu Strogera. Biuro koronera powiatu Cook zidentyfikowało ofiarę jako 23-letnią Anudari Bayaraa z Chicago.

Kierowca toyoty avalon, 25-letni Travis Anderson z Tempem z Arizony został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowanie śmiertelnego wypadku. Zatrudniona przez firmę Lyft 32-letnia Elizabeth Renter została oskarżona o wykroczenie (ang. misdemeanor) w związku z jazdą pod wpływem substancji psychoaktywnej. (ao)

fot.Elvert Barnes/Flickr

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*