Dwóch znanych polityków nowymi parlamentarzystami stanowymi

Dwóch znanych lokalnych polityków zostało wybranych do stanowej legislatury. Burmistrz Rosemont Brad Stephens został posłem stanowym, a chicagowski demokrata Robert Martwick – senatorem.

Robert Martwick
fot.Twitter

Liderzy republikańskiej mniejszości w stanowej Izbie Reprezentantów nominowali burmistrza Rosemont Brada Stephensa na posła stanowego. Stephens zastąpił na tym stanowisku Michaela McAuliffe’a, który poselski urząd sprawował przez 23 lata i złożył mandat 17 czerwca. Poseł Stephens pozostanie burmistrzem podchicagowskiego Rosemont, ale zgodnie z prawem, nie będzie mógł pobierać pensji burmistrza w czasie trwania swojej kadencji w Springfield. Stephens reprezentuje 20. dystrykt, obejmujący północno-zachodnie Chicago.

Robert Martwick dotychczas sprawował urząd posła stanowego, ale 28 czerwca został zaprzysiężony na senatora Illinois. Martwick reprezentuje mieszkańców 10. dystryktu, obejmującego północno-zachodnie Chicago i przylegające do niego przedmieścia. Robert Martwick ma polskie korzenie i od lat związany jest z chicagowską Polonią.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 5 lipca, 2019, 15:09

    Nie jestem pewny, czy należy się chwalić tym, że R.Martwick ma polskie korzenie i od lat jest związany z chicagowską Polonią. Przed wyborami zapowiadał, że będzie walczył o „prawo” kobiet do nieograniczonej aborcji i słowa dotrzymał. Legislatura stanowa uchwaliła najbardziej „liberalne” w USA prawo do aborcji, czyli opowiedziała się za nieograniczonym zabijaniem dzieci nienarodzonych. Dla mnie R.Martwick to łagodnie określając zwolennik barbarzyństwa.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*