Dwóch szczęśliwców podzieli się 648 mln z Mega Millions

Dwóch szczęśliwców podzieli się 648 mln z Mega Millions

Posiadacze dwóch szczęśliwych kuponów podzielą się kwotą 648 mln dolarów, jaka do wygrania była we wtorkowym losowaniu loterii Mega Millions. Kupony z prawidłowo wytypowanymi liczbami: 8, 14, 17, 20, 39 i 7 sprzedano w San Jose w Kalifornii i w Atlancie w stanie Georgia. 

mega million

fot.Wikipedia/Megamillions.com

Wtorkowa kumulacja była drugą najwyższą w historii wygraną. Wyższą kwotą 656 mln dol. w marcu 2012 podzieliło się trzech szczęśliwców.

Marzenia o fortunie pognały do punktów sprzedaży tłumy Amerykanów. Choć szanse na wygrane były znikome i wynosiły 1 na 259 milionów, chętnych do udziału w loterii nie brakowało. W Kalifornii na niektórych stacjach benzynowych w kolejkach stać trzeba było ponad godzinę. Na Florydzie we wtorek rano co minutę sprzedawano losy za kwotę 8 tys. dolarów.

Jeszcze we wtorek wieczorem wygraną w Mega Millions szacowano na 636 mln. dolarów. Ostatecznie dwóch szczęśliwców z Kalifornii i Georgii podzieli się zawrotną kwotą 648 mln dol. W gotówce otrzymają oni w sumie 347,5 mln dolarów.

W całym kraju padło także 20 wygranych w wysokości 1 mln dolarów. Jeden ze szczęśliwych losów sprzedany został w Chicago, w sklepie Tai Nam Food Market przy 4925 N. Broadway St. w dzielnicy Uptown.

mp

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*