Dwa lata w zawieszeniu za dwunaste DUI

Matka jedenaściorga dzieci, uznana przez władze za „sprawczynię najgorszego DUI w kraju”, została skazana przez sąd powiatu Cook na dwa lata w zawieszeniu. W kwietniu pijaną kobietę aresztowano w Riverside, na południowo-zachodnich przedmieściach.

Tasha Lynn Schleicher fot.Riverside police

W sądzie powiatu Cook w Maywood w poniedziałek 20 sierpnia 41-letnia Tasha Lynn Schleicher przyznała się do zarzutu prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym. Sędzia okręgowy Ramon Ocasio III skazał ją na 24 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu. Na kobiecie ciążyło łącznie siedem zarzutów, lecz większość z nich została wycofana po zawarciu ugody obrończej.

41-letnia mieszkanka Minnesoty, Tasha Lynn Schleicher, została aresztowana 2 kwietnia na podmiejskiej stacji benzynowej przy 3346 S. Harlem Ave. w Riverside, gdy pijana do nieprzytomności próbowała zatankować swoje auto naftą.

W samochodzie kobiety znaleziono otwartą butelkę whiskey. Badanie alkomatem wykazało, że miała 2 promile alkoholu we krwi – ponad dwa razy więcej niż przewiduje limit w stanie Illinois.

Schleicher jest matką jedenaściorga dzieci, od niemowląt do nastolatków, lecz w związku z licznymi aresztowaniami stan Minnesota pozbawił ją praw rodzicielskich. W chwili zatrzymania kobieta nie potrafiła wyjaśnić, co robi w Illinois. Oficerom podała fałszywe nazwisko i adres, twierdziła też, że jest w ciąży – co po badaniu lekarskim okazało się kłamstwem.

Z danych policyjnych i sądowych wynika, że od 2008 r. kobieta ma na koncie już dwanaście aresztowań związanych z jazdą pod wpływem alkoholu w jedenastu stanach. Wielokrotnie oferowano jej pomoc. – To jeden z najgorszych przypadków DUI w całym kraju – mówią władze. Na Schleicher ciążą również nakazy sądowe w stanach Nebraska, Idaho i Oregon.

Szef policji w Riverside, Tom Weitzel nazwał wyrok sądu powiatu Cook rozczarowaniem. Dodał, że dowodzi on, że w naszym kraju jazda pod wpływem alkoholu i środków odurzających nie jest traktowana jako poważne przestępstwo.
(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*