Durbin: podatkowy plan GOP z katastrofalnym skutkiem dla Illinois

Senator Dick Durbin fot.Michael Reynolds/EPA

Demokratyczny senator z Illinois Dick Durbin zaapelował do republikańskich legislatorów reprezentujących w Kongresie stan Illinois, aby przeciwstawili się naciskom kolegów partyjnych w obu izbach i głosowali przeciwko planowi reformy podatkowej GOP. Jak stwierdził Durbin, reforma podatkowa republikanów będzie miała katastrofalne skutki dla Illinois i większości podatników w stanie Lincolna.

Durbin, drugi w hierarchii ważności demokrata w Senacie, wyraził przekonanie, że reforma fiskusa autorstwa republikanów wyrządzi ogromną krzywdę większości podatników, ponieważ pozbawi ich wielu ulg i odpisów.

Zdaniem senatora, ustawa zmieniająca przepisy podatkowe upadnie, jeśli republikańscy kongresmeni z Illinois nie zagłosują na nią dla dobra swego stanu i jego mieszkańców. – Jeśli ją poprą, skrzywdzą okręgi, które reprezentują i ich mieszkańców – podkreślił senator.

Według Durbina, republikański plan jest korzystny dla najbogatszych Amerykanów i wielkich korporacji, natomiast średnia klasa utraci ulgi podatkowe z tytułu oprocentowania pożyczek studenckich i hipotecznych oraz wysokich kosztów leczenia medycznego.

Demokratyczny senator ostrzegł republikanów z Illinois, że wyborcy nie wybaczą im oddania głosów na wysoce szkodliwe zmiany w kodeksie podatkowym.

Przypomnijmy, że kongresowa delegacja z Illinois składa się z 11 demokratów i siedmiu republikanów. Być może od tych ostatnich zależy teraz, czy plan republikanów zostanie zatwierdzony.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*