DUI w drodze na terapię

Vanessa Vargas fot.Chicago Police

Prawie dwa promile alkoholu we krwi miała zatrzymana w Riverside mieszkanka Cicero, która jechała na zaleconą przez sąd terapię dla osób zatrzymanych za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

23-letnia Vanessa Vargas została zatrzymana przez policyjny patrol 31 lipca po południu w podchicagowskim Riverside. Policjant wyczuł od kobiety silny zapach alkoholu i marihuany. Vargas nie zdołała zdać testu trzeźwości, a badanie krwi wykazało 1,96 promila alkoholu, czyli ponad dwa razy więcej niż dopuszczalny w Illinois limit.

Dodatkowo, w samochodzie policjanci znaleźli 18 gramów marihuany i puste puszki po piwie. Vanessa Vargas przyznała, że w momencie aresztowania była w drodze na terapię dla osób zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwym, zaleconą przez sąd w związku z jej aresztowaniem w styczniu 2016 roku. Jej prawo jazdy niedawno odzyskało ważność w związku z wypełnianiem zaleceń sądu.

Vargas została oskarżona o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, przewożenie w samochodzie otwartych pojemników zawierających alkohol i posiadanie marihuany.

(gd)

Categories: Chicago
Tags: DUI

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*