Drożej za wstęp do muzeów nauki i historii

Drożej za wstęp do muzeów nauki i historii

Noworoczne podwyżki nie ominęły również niektórych chicagowskich instytucji kulturalnych. Od 1 lutego będziemy płacić więcej za wstęp do Muzeum Nauki i Przemysłu oraz Muzeum Historii Chicago.

Podwyżki cen za wstęp do muzeów zostały zatwierdzone w środę przez radę Chicagowskiego Dystryktu Parków. Mają one pokryć koszty utrzymania budynków i działalności obu muzeów.

Zdaniem władz, podwyżki nie były łatwą decyzją, lecz wzrost cen za wstęp jest niczym w porównaniu z kosztami rozrywki oferowanej w prywatnym sektorze miasta.

Od 1 lutego chicagowianie powyżej 12 lat za wstęp do Museum of Science and Industry zapłacą 16,95 dol. w miejsce dotychczasowych 15 dol. Dzieci od 3 do 11 lat zapłacą o 5 centów mniej – 9,95 dol. z dotychczasowych 10 dolarów.

Wstęp dla osób spoza Chicago kosztował będzie 21,95 dol. w miejsce dotychczasowych 18 dol. dla dorosłych i 12,95 z 11 dol. dla dzieci.

Wstęp do Chicago History Museum podrożeje o 3 dolary zarówno dla chicagowian, jak i turystów. Dzieci do lat 12 mają wstęp za darmo.

Wcześniej w 2017 r. podrożał wstęp do Field Museum, Shedd Aquarium i Museum of Contemporary Art.

(jm)

Na zdj.: Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago fot.Knarfol/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*