Drew Peterson winny zabójstwa trzeciej żony

Były sierżant policji z Bolingbrook, Drew Peterson został uznany winnym zabójstwa trzeciej żony, Kathleen Savio. Po 14 godzinach obrad ława przysięgłych sądu hrabstwa Will, uznała że Peterson zamordował swą byłą żonę i upozorował wypadek. 58-latkowi grozi nawet  60 lat więzienia. 

fot. Drew Peterson został uznany winnym zabójstwa trzeciej żony, Kathleen Savio

„Czekaliśmy na to tyle lat” – powiedziała przez łzy wkrótce po ogłoszeniu wyroku siostra Kathleen Savio, Anna Doman. „Teraz mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że on jest cholernym mordercą” – powiedział szwagier Savio, Mitch Doman. „Możecie to wydrukować” – dodał.

Ława przysięgłych uznała, że Drew Peterson z premedytacją zamordował swoją trzecią żonę, Kathleen Savio.

Zobacz także: Drew Peterson stanął przed sądem

Ustalenie werdyktu zajęło siedmiu mężczyznom i pięciu kobietom niespełna 14 godzin. Decyzję sędziów przysięgłych Drew Peterson przyjął bez emocji. „Dobra robota” – powiedział do swych obrońców 58-letni były sierżant policji z Bolingbrook.

Ciało Kathleen Savio zostało znalezione w pustej wannie w jej domu 1 marca 2004 roku. Początkowo śmierć 39-letniej kobiety została uznana za nieszczęśliwy wypadek. Jej krewni o zamordowanie Savio podejrzewali jednak jej byłego męża, Drew Petersona. Para prowadziła prawną batalię o kwestie związane z finansami i prawem do domu, w którym mieszkała Savio po rozwodzie.

Drew Peterson w 2004 roku poślubił czwartą żonę, 19-letnią Stacy Ann Cales. Kobieta zniknęła bez śladu 28 października 2007 roku. Po zaginięciu Stacey, rodzina Kathleen Savio złożyła wniosek o ekshumację zwłok trzeciej żony policjanta. Przeprowadzono ją w listopadzie 2007 roku.

Badający zwłoki patolodzy sądowi uznali, że Kathleen Savio nie zmarła w skutek nieszczęśliwego wypadku, lecz została zamordowana. Na jej ciele naliczono kilkanaście siniaków i oraz ranę na głowie. Eksperci uznali, że kobieta przed utonięciem walczyła o życie, stad liczne obrażenia na.

W maju 2009 roku o zamordowanie Savio prokuratura oskarżyła jej byłego męża. Usłyszął oz zarzut zabójstwa pierwszego stopnia. Mężczyzna utrzymywał, że jest niewinny. Petersonowi grozi od 20 do 60 lat więzienia. Wyrok w jego sprawie zostanie odczytany 26 listopada.

Decyzję ławy przysięgłych z zadowoleniem przyjęła rodzina czwartej żony Drew Petersona, Stacey. Śledczy są przekonani, że kobieta nie żyje, a Peterson ma związek z jej śmiercią. Do tej pory nie usłyszał on jednak żadnych zarzutów w tej sprawie.

mp

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*