Dreamersi na kolacji u Emanuela

Dreamersi na kolacji u Emanuela

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel i jego żona Amy Rule gościli w swoim domu na kolacji sześcioro studentów objętych imigracyjnym programem DACA. Dyskutowano m.in. o wzrośnie napięć imigracyjnych oraz przyszłości Chicago jako miasta azylowego.

31 stycznia Rahm Emanuel zaprosił na domową kolację sześcioro studentów – czworo pochodzących z Meksyku oraz z Indii i Nigerii. Młodych ludzi łączy przynależność do imigracyjnego programu Baracka Obamy – Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA) oraz pragnienie kontynuowania studiów i pracy w Stanach Zjednoczonych. Oprócz Dreamersów przy stole w jadalni burmistrza zasiadły jego córki Ilana i Leah oraz kardynał Blase Cupich.

Dyskusja dotyczyła głównie imigracji, szczególnie ostatnich decyzji imigracyjnych administracji Donalda Trumpa i towarzyszących im napięć społecznych. Rozmawiano również o statusie Chicago jako miasta azylowego, przyjaznego nieudokumentowanym imigrantom. „Marzenia tych młodych ludzi nie różnią się od marzeń moich dzieci, tak jak nadzieje, które w nich pokładam nie różnią się od nadziei rodziców imigrantów” – powiedział reporterom Rahm Emanuel.

Podczas kolacji przed domem Emanuela demonstrowała grupka studentów, którzy zarzucali burmistrzowi, że zaproszenie na kolację nieudokumentowanych imigrantów jest jedynie działaniem symbolicznym, za którym nie idzie rzeczywista ochrona praw Dreamersów, czyli beneficjentów programu DACA.

(gd)

Na zdj. kolacja Rahma Emanuela z Dreamersami i arcybiskupem Cupichem, fot.Chicago Mayor/Twitter

Categories: Chicago

Comments

 1. Kasia
  Kasia 1 lutego, 2017, 16:54

  A obywatele pod mostem i w noclegowniach !

  Reply this comment
 2. amy
  amy 1 lutego, 2017, 16:57

  I co z tego ze obywatel?
  Jak jest ofiara losu,nierozgarnietym czlowiekiem ktory nie umie sobie poradzic.Jego wina ze wyladowal pod mostem niczyja inna

  Reply this comment
 3. diwron
  diwron 1 lutego, 2017, 20:55

  Jestem zdziwiony, że kard. Cupich angażuje się w propagandowe hece demokratów. Ludzie, którzy uważają, że dziecko nienarodzone może być zamordowane w całym okresie ciąży nie zasługują na zaufanie. Napewno dobro mieszkańców nie jest ich głównym celem, ale tylko kariera. Zresztą zeszłoroczna ilość morderstw w Chicago jest tego dowodem.

  Reply this comment
  • Paris
   Paris 2 lutego, 2017, 01:36

   wow, diwron, twoja „moralność” powala… nie powinno się usuwac plodu, ale rodziny można rozdzielac i deportować? w twoim mozdzku człowiek jest „człowiekiem” dopóki się nie urodzi.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*