Dostaniemy po kieszeni. W Chicago wzrost podatku od nieruchomości

Dostaniemy po kieszeni. W Chicago wzrost podatku od nieruchomości

Statystyczny mieszkaniec Chicago zapłaci średnio o 13 proc. więcej  podatku od nieruchomości. Podwyżkę zawierają rachunki z drugą ratą podatku, które trzeba zapłacić do 1 sierpnia.

Sekretarz powiatu Cook poinformował w komunikacie prasowym, że statystyczny właściciel domu, mającego wartość rynkową 225 tys. dol., otrzyma rachunek wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym o12,8 proc., czyli o 413 dolarów.

Wzrost podatku od nieruchomości w Chicago to konsekwencja podwyżki tego podatku zatwierdzonej przed radę miasta w ubiegłym roku na wniosek burmistrza Rahma Emanuela. Podwyżka na ogólną kwotę 589 mln dol. została przeznaczona na spłaty  funduszy emerytalnych  strażaków i policjantów.

Sekretarz David Orr informuje, że mieszkańcy północnych przedmieść w powiecie Cook zapłacą 1 sierpnia podatki od nieruchomości wyższe średnio o 1,7 proc., czyli o 110 dolarów. Rachunki mieszkańców południowych przedmieść będą wyższe o 101 dol., a więc o 2,1 procent.

(ao)

fot.Eric Allix Rogers/Flickr

Categories: Chicago

Comments

 1. Miastowy
  Miastowy 14 czerwca, 2016, 14:41

  Po podwyzce i tak beda polowe nizsze od przedmiesc plus wywoz smieci za free Utrzymanie domu w Chicago jest duzo tansze niz na przedmiesciach wbrew obiegowej opini

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 14 czerwca, 2016, 17:50

   Chcesz sie zalozyc, ze znajda sie polaczki, ktorzy beda pisac, ze to wina Obamy? I ze to jest komunizm?

   Reply this comment
 2. Dariusz Polaczek
  Dariusz Polaczek 14 czerwca, 2016, 18:17

  Rysiu pysiu a ty k….wa kto ?? nie polaczek?? oo ameryham ,hehe

  Reply this comment
 3. krystian
  krystian 14 czerwca, 2016, 18:23

  Tylko wina demokratow bo zaduzo rozdaja na social aby miec poparcie w wyborach poprostu kupuja glosy ale dokad ten dzban bedzie pelny?

  Reply this comment
 4. Miastowy
  Miastowy 15 czerwca, 2016, 06:26

  Krystian od roku rzadzi REPUBLIKANIN no i efekty widac od wrzesnia zacznie sie zamykanie szkol i klasy po 50 dzieci Glupim narodem latwiej manipulowac Sprawdz dane statystyczne wszystkie najbogatsze stany sa rzadzone przez demokratow a te najbiedniejsze przez republikanow Wylacz Fox News bo ilosc wiadomosc falszywych w tej stacji jest wieksza niz tych prawdziwych glupku

  Reply this comment
  • roman
   roman 15 czerwca, 2016, 12:36

   Koles, to ty wykazujesz deficyt myslenia i powinienes go wlaczyc natychmiast. Rauner jest gubernatorem, ale IL i Chicago sa nadal rzadzone przez demokratyczno-zwiazkowy uklad, ktory broni swoich nadmiernych przywilejow uzyskanych na drodze korupcji politycznej. IL i Chicago moga byc uratowane tylko przez ogloszenie bankructwa i zawieszenie dzialalnosci zwiazkow zawodowych w sektorze publicznym. Inna droga nie istnieje. Nadmierne przywileje zwiazkow zawodowych sektora publicznego wykoncza Stan IL i miasto Chicago.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*