Donald Trump przed sądem w Chicago

W Federalnym Sądzie Rejonowym w Chicago toczy się rozprawa cywilna przeciwko deweloperowi Donaldowi Trumpowi, który jest oskarżony o oszustwo. Jego popularność i wizerunek medialny przekonały inwestorkę do udziału w interesie.

fot. Gage Skidmore/Wikimedia

fot. Gage Skidmore/Wikimedia

87-lenia Jacqueline Goldberg twierdzi w swoim pozwie, że w zamian za zakupienie dwóch apartamentów w Trump Tower – z których każdy kosztował milion dolarów –miliarder obiecywał jej udział w zyskach z chicagowskiego wieżowca, ale nie dotrzymał słowa.

Goldberg utrzymuje, że oprócz dochodów z tytułu wynajmu mieszkań, miała otrzymać część dochodów z sali balowej, usług kateringowych, imprez specjalnych (np. z przyjęć), sali gimnastycznej oraz siłowni. Do uczestnictwa w interesie przekonała ją popularność Trumpa, który uchodzi za świetnego biznesmana – podkreśla powódka.

Jak wiadomo, Trump jest nie tylko znany ze swoich przedsięwzięć biznesowych, ale też z popularnego programu telewizyjnego Celebrity Apperentice (Czeladnik celebryta) podczas, którego krytykuje młode, utalentowane osoby aspirujące do kariery biznesowej.

66-letni Trump kategorycznie zaprzecza zarzutom. Jego adwokaci argumentują, że inwestorka wiedziała, iż transakcja jest opatrzona ryzykiem i fakt ten zawierała klauzula w podpisanym przez nią kontrakcie. Zdaniem obrońców miliardera, kobieta i jej adwokaci popełnili błąd nie wczytując się w drobny druk klauzuli.

92-piętrowy gmach pn. Trump International Hotel and Tower, znany jako Trump Tower Chicago, został oddany do użytku w styczniu 2008 roku.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*