Domniemany zabójca sędziego spokrewniony z b. mężem jego partnerki

Sędzia Raymond Myles fot.Cook County Circuit Court/123RF Stock Photo

Sędzia Raymond Myles fot.Cook County Circuit Court/123RF Stock Photo

Mężczyzna aresztowany w związku z zastrzeleniem sędziego Raymonda Mylesa jest spokrewniony z byłym mężem partnerki sędziego – poinformowała policja. Wciąż poszukiwany jest drugi podejrzany w sprawie zabójstwa, do którego doszło prawdopodobnie na tle rabunkowym.

Śledczy nie ujawnili szczegółowego pokrewieństwa między aresztowanym 37-letnim Joshuą Smithem a byłym mężem partnerki sędziego. Policja poinformowała jedynie, że Smith prowadził samochód, którym uciekł z miejsca przestępstwa wraz mężczyzną, który oddał do sędziego śmiertelne strzały i zranił w nogę jego partnerkę.

Według policji obaj sprawcy planowali przez kilka tygodni napad rabunkowy na przyjaciółkę Mylesa, ponieważ wiedzieli, że kobieta nosi przy sobie duże ilości gotówki.

Przypomnijmy, że Smithowi postawiono zarzuty morderstwa pierwszego stopnia, usiłowania morderstwa, planowania rabunku i utrudniania w prowadzeniu czynności śledczych. Smith był wcześniej karany za zbrojny napad rabunkowy.

66-letni sędzia pomocniczy Raymond Myles został śmiertelnie postrzelony przed swym domem w rejonie 9400 S. Forest Avenue 10 kwietnia we wczesnych godzinach porannych. Policja poinformowała, że strzały zostały oddane po gwałtownej wymianie zdań między napastnikiem i ofiarą. Zgon sędziego stwierdzono w szpitalu. Jego 52-letnia partnerka, a równocześnie bliska współpracownica odniosła obrażenia niezagrażające życiu.

Sędzia Myles pracował w sądzie karnym przy ulicy California na południu Chicago. Orzekał w sprawach dotyczących poważnych przestępstw (ang. felony). Na wokandzie sędziego Mylesa znajdowały się głośne sprawy; m.in. sprawców masakry w restauracji Brown’s Chicken w Palatine oraz potrójnego morderstwa w rodzinie wokalistki i aktorki Jennifer Hudson.

FBI zaoferowało 25 tys. dol. nagrody za informacje prowadzące do ujęcia drugiego uczestnika napadu.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*