Dokąd z Chicago?

Nowy Jork fot.Unsplash/EPA

Nowy Jork fot.Unsplash/EPA

Pod względem liczby mieszkańców Chicago jest trzecim największym miastem Stanów Zjednoczonych. Statystyki pokazują jednak, że w ostatnich latach więcej osób wyjeżdża z Wietrznego Miasta niż do niego napływa.

Raport demograficzny dotyczący wewnętrznych procesów migracyjnych, sporządzony przez „Crain’s Chicago Business” wskazuje, że w latach 2009-13 z Chicago wyprowadziło się 255,5 tys. osób. W tym samym czasie w Wietrznym Mieście osiedliło się nieco ponad 176 tys. ludzi. Populacja metropolii sukcesywnie się zmniejsza; zdaniem demografów za ten trend odpowiedzialne są wysokie podatki i ceny nieruchomości oraz wzrost atrakcyjności innych, szybciej rozwijających się rejonów USA.

Głównymi miejscami docelowymi dla osób decydujących się na opuszczenie Chicago są kolejno: Champaign-Urbana, Phoenix, Nowy Jork, Milwaukee, Los Angeles i Atlanta. Jak wynika z raportu, migracja trwa nieprzerwanie w obydwu kierunkach, a wśród miast, których mieszkańcy najchętniej osiedlają się w Wietrznym Mieście znajdują się: Nowy Jork, Atlanta i Los Angeles.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*