Dodatkowe ostrzeżenia o robotach drogowych

Dodatkowe ostrzeżenia o robotach drogowych

Przedstawiciele stanowego departamentu transportu (Illinois Department of Transportation, IDOT) zapowiadają rozmieszczenie dodatkowych znaków ostrzegawczych wokół stref robót drogowych po zwiększeniu ograniczenia szybkości na niektórych drogach na obszarach niezabudowanych.

fot.Zol87/Wikipedia

fot.Zol87/Wikipedia

Jak donosi „Springfield State Journal-Register” zmotoryzowanych będą ostrzegały dodatkowe oznaczenia i sygnalizacja świetlna, nakazujące ograniczenie szybkości. Ostrzegawcze znaki drogowe znajdą się w dalszej odległości od strefy robót drogowych, by wcześnie informować o konieczności zmniejszenia szybkości.

IDOT sprzeciwiał się uchwaleniu ustawy o zwiększeniu ograniczenia szybkości z 65 mil na godz. do 70 mil na godz. na niektórych obszarach niezabudowanych. Wyższe limity prędkości weszły jednak w życie 1 stycznia.

Prisciilla Tobias jest ekspertem ds. bezpieczeństwa w IDOT. Tobias przypomina zmotoryzowanym, że pojazd poruszający się z prędkością 70 mil na godz. potrzebuje ok. 470 stóp do pełnego zatrzymania się. Przy wyższych prędkościach droga hamowania jest jeszcze dłuższa.

Tobias przypomina ponadto, że w strefach robót drogowych limit szybkości jest niższy niż na pozostałych odcinkach dróg i autostrad.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*