Dodatkowe fundusze na korepetycje dla chicagowskich uczniów

Dodatkowe fundusze na korepetycje dla chicagowskich uczniów

Jak informuje Uniwersytet Chicago, program korepetycji dla uczniów szkół publicznych w Chicago pod nazwą Match otrzyma dodatkowo 2,5 mln dol. na rozszerzenie działalności.

fot.audio-luci-store/Flickr

fot.audio-luci-store/Flickr

Burmistrz Rahm Emanuel oznajmił, że 1,5 mln dol. na dodatkowe korepetycje dla uczniów mających trudności z opanowaniem programu szkolnego pochodzi z mieszczącej się w Illinois EquiTrust Life Insurance Company, a dodatkowy milion od Laura and John Arnold Foundation.

Naukowcy z UChicago Urban Education Lab and Crime Lab (UCUELCL) wykazali, że program korepetycji Match pomaga w poprawie wyników testów i frekwencji uczniów, co pozwoli im utrzymać się w szkole do jej ukończenia.

Emanuel ogłosił w styczniu plan objęcia programem Match tysiąca licealistów. Dotychczas korzysta z niego 600 uczniów szkół średnich. Wyniki badań UCUELC potwierdziły, że korepetycje w ramach Match łącznie z programem Becoming a Man (BAM) mogą zredukować niepowodzenia w nauce licealistów.

Rozszerzenie programu ma również pomóc naukowcom w lepszym zrozumieniu mechanizmów działania korepetycji oraz w ustaleniu, czy przyniosą one takie same wyniki w większej grupie objętych nimi uczniów.

(kc)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*