Do muzeum nauki za darmo

Do muzeum nauki za darmo

Jeśli dawno nie byłeś w muzeum, teraz jest ku temu niepowtarzalna okazja. Jedna z najbardziej renomowanych chicagowskich instytucji kulturalnych oferuje bezpłatny wstęp w wybrane dni września.

W każdą niedzielę września zainteresowani, bez względu na miejsce zamieszkania, mogą rezerwować w internecie bezpłatne bilety wstępu do Museum of Science and Industry na niedziele 16, 23 i 30 września. Darmowy wstęp jest możliwy dzięki współpracy muzeum z fundacją Disneya.

Fundacja Walta Disneya dodatkowo zniesie opłaty dla wycieczek szkolnych, w tym koszt wstępu na najnowszą interaktywną wystawę „The Science Behind Pixar”.

Dodatkowo każdy posiadający stanowe ID (lub inny dowód zamieszkania w Illinois) może za darmo odwiedzać muzeum w każdy poniedziałek i środę do końca września. Wśród stałych ekspozycji jest między innymi gigantyczny okręt podwodny U-505 czy symulator tornada.

Dla mieszkańców Illinois muzeum oferuje 52 bezpłatne dni w roku. Muzeum znajduje się pod adresem 5700 S. Lake Shore Dr. w dzielnicy Hyde Park. (jm)

fot.Kasumi Chow/Museum of Science and Industry/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*