Do końca roku 1400 osób straci pracę w Illinois

fot.Joergelman/pixabay.com

Ponad 1400 miejsc pracy zniknie z rynku zatrudnienia w Illinois w najbliższych miesiącach. Władze Illinois poinformowały, że likwidacje etatów nastąpią w kilkunastu przeznaczonych do zamknięcia zakładach pracy, m.in. w sklepie firmowym Searsa w Chicago.

Comiesięczny raport stanowego Departamentu Handlu i Możliwości Ekonomicznych (Illinois Department of Commerce and Economic Opportunity, DCEO) podaje, że sklep branżowy Searsa przy 1601 N. Harlem Ave. w Chicago zostanie zamknięty, a pracę straci 116 osób w terminie do 30 września.

W październiku zostanie zlikwidowana fabryka szyb PPG Industries, Inc. w południowo-wschodnich rejonach miasta; zatrudnienie straci 55 osób.

Natomiast producent szafek kuchennych i łazienkowych, Pace Industries, Inc. w zachodniej części Chicago, zamierza dać wymówienia 120 pracownikom i zakończyć swoją działalność biznesową do 1 listopada.

Raport wymienia też kilkanaście firm z bliższych i dalszych przedmieść Chicago, które zakończą działalność gospodarczą do końca tego roku. Są to zakłady pracy m.in. w Des Plaines, Buffalo Grove, Waukegan, Kankakee, Batavii i Romeoville.

Zgodnie z przepisami DCEO każda firma zatrudniająca co najmniej 75 pełnoetatowych pracowników musi powiadomić władze stanu dwa miesiące wcześniej przed planowanym zamknięciem i zwolnieniami.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*