Do 3 maja trzeba zapłacić zaległe podatki, by uniknąć aukcji nieruchomości

Do 3 maja trzeba zapłacić zaległe podatki, by uniknąć aukcji nieruchomości

Skarbnik powiatu Cook Maria Pappas przypomina, że do 3 maja trzeba zapłacić zaległe podatki, by uniknąć aukcji nieruchomości.

Biuro Pappas informuje, że około 40 tys. właścicieli nieruchomości zalega z uregulowaniem należności za rok fiskalny 2016. Wielu może nawet nie wie, że nie zapłaciło podatków, a może grozić im licytacja nieruchomości.

Każdy właściciel nieruchomości może sprawdzić na internetowej stronie skarbnika – www.cookcountytreasurer.com – czy podatki są zapłacone. Jeśli ktoś jest dłużny powiatowi, może uregulować należność eletronicznie na stronie internetowej skarbnika Marii Pappas, albo osobiście udając się do jej biura: Cook County Treasurer’s Office, 118 North Clark Street, Room 112 w Chicago. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (312) 443-5100 oraz w witrynie skarbnika.

Skarbnik Pappas przypomina, że odzyskanie zlicytowanej nieruchomości jest bardzo kosztowną i trudną procedurą, dlatego za wszelka cenę należy uniknąć aukcji regulując w terminie zobowiązania podatkowe.

(ao)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*