Dla kogo naprawdę pracuje rzecznik marszałka Madigana?

Michael Madigan fot.housedem.state.il.us

Michael Madigan fot.housedem.state.il.us

Steve Brown rzecznik prasowy marszałka stanowej Izby Reprezentantów Michaela Madigana jest pracownikiem kontraktowym kilku instytucji, które otrzymują fundusze od parlamentu stanowego. Przydział owych funduszy zależy w dużej mierze od marszałka Madigana.

Wśród instytucji, dla których pracuje Brown, jest stanowa agencja i uczelnia oraz prywatna firma szkoląca pomoce pielęgniarskie, New Start Inc., której dotacje – pochodzące z kasy Illinois – wzrosły więcej niż dwukrotnie w ostatnich dwóch latach do ponad 1,6 mln dolarów.

Brown powiedział gazecie „Chicago Sun-Times”, że nie miał nic wspólnego z decyzją zwiększenia funduszy dla New Start. Rzecznik Madigana utrzymuje też, że nigdy nie wywierał żadnych nacisków na marszałka Izby i że nigdy nie podpisuje kontraktu z kimś, kto zabiega o wpływy. Brown twierdzi, że jego klienci nigdy nie otrzymali od Madigana żadnej pomocy.

Analiza warunków zatrudnienia Browna wykazała, że nie są one w konflikcie z obowiązującym prawem i pozwalają na udział w przedsięwzięciach biznesowych poza administracją stanu. 66-letni Brown nie jest bowiem zatrudniony na etacie w administracji Illinois, a jedynie pracownikiem kontraktowym.

Brown pracuje dla Madigana od około 30 lat. Jak oszacowano, w tym roku zarobi około 200 tys. dol. wykonując zlecenia dla marszałka Izby i dziewięciu swych pozostałych klientów. W ramach tegorocznej umowy z władzami stanu Illinois Brown otrzyma ponad 112 tys. podstawowego wynagrodzenia oraz zwrot kosztów ubezpieczenia medycznego na ponad 8 tys. dolarów.

Wśród instytucji sektora publicznego, dla których Brown pracuje jako konsultant medialny, są: Illinois State’s Attorneys Appellate Prosecutor, Chicago State University i Solid Waste Agency of Northern Cook County.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*