Departament Więziennictwa bez ciężarówek. Nie ma pieniędzy na wynajem

Więzienie Cook County fot.Google Map

Więzienie Cook County fot.Google Map

Firma przewozowa wynajmująca cięzarówki Departamentowi Węziennictwa Illinois wycofuje swe pojazdy do bazy, gdyż z powodu sporów budżetowych gubernatora Raunera z demokratami władze stanowe nie płacą za wynajem taboru.

Firma Larson Group w 2010 r. zawarła 6-letni kontrakt na wynajem pięciu ciężarówek z naczepami za cenę 68 tys. dol. rocznie. Pojazdów używał wydział departamentu, Illinois Correctional Industries, który zatrudnia więźniów przy produkcji wielu wyrobów – od żywności i odzieży dla pensjonariuszy zakładów karnych po mydło czy fotele sprzedawane klientom spoza systemu więziennictwa.

Zawarty z departamentem kontrakt miał obowiązywać przez następny rok, jednak firma zdecydowała się go zerwać powołując się na niezapłacony rachunek na sumę ponad 17 tys. dolarów.

– Ciężarówki zaparkowane przy magazynie w Lincoln w środkowym Illinois wrócą do właściciela w najbliższy czwartek – poinformowała rzecznik Departamentu Nicole Wilson. Zapewniła jednocześnie, że do przewozu żywności pomiędzy zakładami karnymi zostaną użyte inne pojazdy.

– Nie winię firmy przewozowej za powstałą sytuację. Dlaczego mieliby pracować za darmo? – ocenia stanowy kongresman Jack Franks, demokrata z Marengo. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*