Demokraci za legalizacją marihuany

Demokraci za legalizacją marihuany

Wpływowi demokraci, w tym ich lider partii i marszałek stanowej Izby Reprezentantów Mike Madigan, poparli inicjatywę J.B. Pritzkera, dotyczącą legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Wszystko wskazuje więc na to, że legalne kupienie i wypalenie skręta jest w Illinois jedynie kwestią czasu.

Po zdecydowanym zwycięstwie nad ubiegającym się o reelekcję Brucem Raunerem, gubernator-elekt J.B. Pritzker zapowiedział legalizację marihuany do celów rekreacyjnych, jako lekarstwo na deficyt budżetowy i wymiar sprawiedliwości ze zbyt dużą liczbą osób skazanych za posiadanie i handel ,,trawką”.

W zeszłym tygodniu propozycję legalizacji poparł Mike Madigan – marszałek Izby Reprezentantów Illinois, a zarazem szef Partii Demokratycznej i najbardziej wpływowy polityk w stanie Lincolna. Przy zdecydowanej większości demokratów w obu izbach parlamentu i demokratycznym gubernatorze, legalizacja tzw. rekreacyjnej marihuany wydaje się być formalnością. Projekt uchwały w tej sprawie ma zostać przedstawiony i poddany pod głosowanie podczas pierwszej sesji legislacyjnej w nowym roku, która odbędzie się w styczniu.

Według analizy dot. legalizacji rekreacyjnej marihuany, pomogłaby ona w stworzeniu 23,6 tys. nowych miejsc pracy i przyniosła 525 mln dol. dochodu z podatku od sprzedaży, z czego 505 mln dol. trafiłoby do stanowej kasy.
(gd)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 19 listopada, 2018, 19:52

  „Znakomity” plan. Podstawą rozwoju stanu IL włącznie z tworzeniem miejsc pracy będzie legalizacja marihuany. Następny etap to legalizacja „hard drugs”. Stan będzie miał zapewniony „rozwój” na co najmniej następne sto lat.

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 23 listopada, 2018, 08:54

  O tak zakomity plan demoralizacji nowych pokolen amerykanow

  Reply this comment
 3. Normals
  Normals 24 listopada, 2018, 16:06

  Znowu odezwała się ignorancja i kompletny brak wiedzy w temacie marihuany. Powtarzacie starą propagandą zamiast rzetelnych informacji i straszycie hard drugs . Co do demoralizacji młodzieży to od razu widać że nie macie dzieci w wieku szkolnym. Ja mam i widzę co się dzieje z młodzieżą w dzisiejszych szkołach średnich a nawet podstawówkach więc wasze teksty o demoralizacji są tak bardzo spóźnione że aż śmieszne.Legalna marihuana to nie jest żaden problem, problemem są dopalacze, meth i wszechobecny alkohol w połączeniu z brakiem wychowania lub wychowaniem bezstresowym i mamy to co mamy.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*