Demokraci z powiatu Cook poparli Pritzkera na gubernatora

J. B. Pritzker fot.Twitter

Partia Demokratyczna Powiatu Cook, jedna z najsilniejszych organizacji politycznych w kraju, poparła oficjalnie miliardera J.B. Pritzkera w przyszłorocznych prawyborach na urząd gubernatora. O nominację Partii Demokratycznej ubiega się wraz z Ptitzkerem kilku kandydatów, w tym milioner Chris Kennedy.

Obaj kandydaci zabiegali o status faworyta wyścigu odpowiadając na pytania na partyjnym zebraniu 11 sierpnia. Pritzker przyrzekał walczyć o interesy ludzi pracy i wzmocnić Partię Demokratyczną. Kennedy obiecał przekształcić Partię Demokratyczną w organizację reformatorską.

Choć uzyskanie partyjnej rekomendacji przez Pritzkera było zapowiadane wcześniej, to wielu działaczy obecnych na piątkowym zebraniu apelowało o neutralność i rezygnację z oficjalnego poparcia. W czerwcu prosił też o to Kennedy.

Pritzker jednak przekonał zgromadzonych, by go poparli, mówiąc, że ma najlepiej zorganizowaną kampanię wyborczą, najwięcej personelu oraz ochotników do pracy, a także środki finansowe. Podkreślił też, że uzyskał formalne poparcie od 17 związków zawodowych i że jego celem jest zintegrowanie partii i pokonanie republikańskiego gubernatora Bruce’a Raunera w wyborach powszechnych.

Natomiast Kennedy ostrzegał przed planowaną gentryfikacją, ukierunkowaną na wyparcie mniejszości rasowych i etnicznych. Deklarował też reformę systemu edukacji i systemu podatków od nieruchomości.

Przypomnijmy, że wiodący kandydaci w zmaganiach o nominację Partii Demokratycznej, Pritzker i Kennedy, otrzymali już rekomendacje polityczne od wpływowych kongresmenów. Pritzkera poparł Luis Gutierrez, a Kennedy’ego Bobby Rush.

O nominację Partii Demokratycznej na urząd gubernatora zabiegają m.in.: senator stanowy Daniel Biss, radny chicagowski Ameya Pawar, szef szkolnictwa w powiecie Madison Bob Daiber oraz poseł stanowy Scott Drury z Highwood.

Ubiegający się o reelekcję gubernator Bruce Rauner na razie nie ma opozycji w republikańskich prawyborach.

Przypomnijmy, że prawybory na gubernatora Illinois odbędą się 20 marca 2018 r., a wybory powszechne 6 listopada przyszłego roku.
(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. Pela
    Pela 14 sierpnia, 2017, 11:20

    świetnie

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*