Demokraci z Illinois zbojkotowali prezydenckie orędzie

Demokraci z Illinois zbojkotowali prezydenckie orędzie

Troje długoletnich demokratycznych kongresmenów z Illinois zbojkotowało orędzie o stanie państwa wygłoszone 30 stycznia przez prezydenta Donalda Trumpa: Jan Schakowsky, Bobby Rush i Danny Davis. Politycy uznali, że właśnie tego życzą sobie ich wyborcy.

Kongresmanka Jan Schakowsky (9. okręg) stwierdziła stanowczo, że nie będzie traktować jako normalnych „ubliżającego języka i działań” prezydenta Donalda Trumpa. W wydanym oświadczeniu Schakowsky napisała: „Naród amerykański jest od roku narażony na rasistowskie, chaotyczne i dzielące nas zachowania przywódcy państwa, a ja stanowczo odmawiam zaakceptowania tego, jako nowej, obowiązującej normy społecznej”.

Afroamerykański kongresman Bobby Rush (1. okręg) stwierdził, że po raz pierwszy w swej długiej karierze politycznej zignorował prezydenckie orędzie. „Nie mogę siedzieć spokojnie i patrzeć, jak ten człowiek kłamie wobec narodu amerykańskiego” – podkreślił Rush.

Kongresman Danny Davis (7. okręg), również reprezentujący afroamerykańską społeczność, oświadczył, że musi pokazać swoim wyborcom, że się z nimi zgadza w kwestii rządów prezydenta Trumpa.

Inni demokratyczni kongresmani, którzy odmówili swojego udziału w orędziu to: Earl Blumenauer z Oregonu, Pramila Jayapal z Waszyngtonu, John Lewis z Georgii, Frederica Wilson z Florydy, Gregory Meeks z Nowego Jorku oraz Maxine Waters z Kalifornii.

Większość demokratów, którzy byli obecni obecni na orędziu, siedzieli z demonstracyjnie splecionymi rękami nie klaszcząc, ani nie wstając, gdy robili to entuzjastycznie republikanie. (ao)

Na zdj.: kongresmani Danny Davis i Bobby Rush fot. Wikipedia

Categories: Chicago

Comments

 1. Aga
  Aga 31 stycznia, 2018, 16:37

  Democrats!!nic dodac nic ujac……lunatycy !!
  Make America grate again 👍

  Reply this comment
  • krzych
   krzych 31 stycznia, 2018, 20:15

   Aga widze ze to takie wazne haslo dla Ciebie a nie umiesz poprawnie napisac!
   Wlasnie to sa wyborcy Trumpa a on takich kocha, sam to przyznal.
   … I love the poorly educated”

   Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 1 lutego, 2018, 10:23

  OMG ile łez musiał potus z tego powodu wylać, pewnie nadal jest w szoku. Nie wiem czy zdoła sie z tego podnieść. Oj biedny ten nasz prezydent… Tak go upokorzyć!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*