Demokraci z Illinois domagają się śledztwa ws. wpływów Rosji

Jan Schakowsky (z lewej) i Mike Quigley fot.US Congress/US House of Representatives

Demokratyczni kongresmeni z Illinois na konferencji prasowej w Chicago domagali się powołania niezależnego prokuratora, który wszcząłby śledztwo w sprawie powiązań administracji prezydenta Donalda Trumpa z Rosją.

Politycy stwierdzili, że zdymisjonowanie dyrektora FBI Jamesa Comeya było próbą umorzenia dochodzenia w tej sprawie, a w obecnej sytuacji jego kontynuację można powierzyć tylko niezależnemu, specjalnemu prokuratorowi.

Jak relacjonuje „Chicago Tribune”, kongresmen Quigley z Chicago nazwał śledztwo „najważniejszą rzeczą w naszym życiu”. Quigley, członek izbowej komisji ds. wywiadu, sugerował, że afera przerasta nawet słynne Watergate, ponieważ jest w nią zamieszana Rosja.

W konferencji prasowej, która odbyła się w śródmieściu 12 maja, poza Quigleyem udział wzięła kongresmenka Jan Schakowsky z Evanston  i kongresmeni: Bobby Rush i Danny Davis z Chicago oraz Brad Schneider z Deerfield.

Tego samego dnia demokratyczny senator z Illinois Richard Durbin udzielał wywiadów chicagowskiej telewizji, apelując o powołanie niezależnego prokuratora, który zbadałby domniemane związki między Rosją a obecnymi władzami kraju.

Taki apel zawiera również petycja, którą Durbin zainicjował i rozsyła za pośrednictwem internetu prosząc wyborców o złożenie podpisu.

Warto dodać, że prokurator generalna Illinois Lisa Madigan jest w gronie prokuratorów z 20 stanów, którzy są sygnatariuszami listu domagającego się zbadania możliwej ingerencji Rosji w prezydenckie wybory w Stanach Zjednoczonych.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. diwron
    diwron 14 maja, 2017, 13:13

    Jestem za całkowitym wyjaśnieniem wpływu jaki mają Rosjanie na Amerykę. Przecież prawdopodobnie tylko Rosjanie mogli pomóc wybrać niejaką panią Schakowsky do kongresu USA. W normalnym społeczeństwie taka osoba może być tylko referentem. Następna sprawa. Szanowny tatuś pani prokurator rządzi Stanem IL jak prywatnym folwarkiem już długie lata. Czy obywatele stanu IL stracili instynkt samozachowawczy, czy też są pod wpływem Rosjan? Sprawa właściwie dotyczy tylko obywateli miasta Chicago i powiatu Cook. Mieszkańcy innych powiatów (zwłaszcza tych dalej oddalonych od Chicago) mają więcej rozsądku i są mniej podatni na wpływy rosyjskie. Kolejna rzecz to stosunek do aborcji, która stawia Stan IL w towarzystwie najbardziej barbarzyńskich stanów wschodniego i zachodniego wybrzeża. Ostanio do gubernatora przesłano do podpisu ustawę, która rozszerza publiczne finansowanie aborcji. Wiadomo od dawna, że lewactwo najlepiej potrafi walczyć z dziećmi nienarodzonymi, ale łatwo dostępna i nieograniczona aborcja (do momentu urodzenia) doprowadzi do unicestwienia narodu i chyba można je tylko proponować będąc pod wpływem nieprzyjaciół Ameryki (w tym przypadku Rosjan, dla których każdy sposób zniszczenia USA jest dobry). Takie rozważania można dalej prowadzić. Jaki wpływ mają Rosjanie na Chicago i znaczną ilość morderstw w Chicago? Władze miasta są bezradne. Warto głęboko zbadać ew. wpływy rosyjskie w Chicago. Może to Rosjanie stoją za licznymi i coraz lepiej uzbrojonymi gangami w Chicago?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*