Delegacja KOD-u w Chicago

IMG_8707

Czteroosobowa delegacja Komitetu Obrony Demokracji z jej liderem Mateuszem Kijowskim na czele gościła 7 kwietnia w Chicago. Przedstawiciele KOD-u spotkali się z przedstawicielami Polonii, studentami Uniwersytetu Chicagowskiego oraz sympatykami i działaczami ruchu.

Chicago było po Nowym Jorku, Waszyngtonie i Bostonie ostatnim etapem amerykańskiej wizyty delegacji Komitetu Obrony Demokracji. Działacze ruchu społecznego z jego liderem Mateuszem Kijowskim złożyli wizytę w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej, gdzie spotkali się z prezesem KPA Frankiem Spulą. Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji politycznej w Polsce oraz istotności kontynuowania wysiłków na rzecz obrony dobrego wizerunku Polski w świecie.

W samo południe na Uniwersytecie Chicagowskim odbyło się spotkanie przedstawicieli KOD-u ze studentami wydziałów politologii i stosunków międzynarodowych. Organizatorem była uniwersytecka organizacja Committee on International Affairs and Public Policy. Mateusz Kijowski w krótkim wykładzie nakreślił amerykańskim studentom tło polityczne w Polsce, dyskusja zaś dotyczyła zagrożeń demokracji. Spotkanie współorganizowała i moderowała doktor Kinga Kosmala, wykładowczyni języka i kultury polskiej na Uniwersytecie Chicagowskim, pełniąca funkcję koordynatora regionalnego KOD-u USA.

Ostatnim punktem dnia było spotkanie z chicagowskimi działaczami i sympatykami Komitetu Obrony Demokracji, które odbyło się w jednym z chicagowskich hoteli. Miejsce spotkania było utrzymywane w tajemnicy w obawie przed protestami chicagowskich środowisk prawicowych. Około 80 osób wysłuchało wykładu Mateusza Kijowskiego, po którym dyskusja na tematy polityczne i społeczne trwała do późnych godzin wieczornych.

(gd)

Zdjęcia: arch. KOD Polonia USA

  • IMG_8779
  • IMG_8740
  • IMG_8737
  • IMG_8734
  • IMG_8728
  • IMG_8707
  • IMG_8661
  • IMG_8524
  • IMG_8510
  • IMG_8765
  • IMG_8774
  • IMG_8751
  • IMG_8771
  • IMG_8748
Categories: Chicago, Polonia

Comments

  1. Alojzy
    Alojzy 8 kwietnia, 2016, 11:25

    W lokalnej poloniejnej polityce caly czas te same twarze ktore od lat prubuja sie gdzies zaczepic. A ze to spotkanie to wazne wydazenie dla Dzinnika Zwiazkowego , gazeta wyslala az trzech dziennikarzy , nie liczac fotografa.

    Reply this comment
    • m p
      m p 8 kwietnia, 2016, 22:12

      ADMIN: Pracownicy i współpracownicy „Dziennika Związkowego” w spotkaniu z przedstawicielami KOD uczestniczyli wyłącznie jako osoby prywatne i nie reprezentowali gazety ani Alliance Printers & Publishers.

      Reply this comment
  2. Stasiu
    Stasiu 8 kwietnia, 2016, 13:55

    Wstyd spotykać się z ludźmi którzy niszczą Polske. Kto to bydło wpuścił do Ameryki?

    Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 8 kwietnia, 2016, 15:04

      Logika stasiów-jasiów.

      Reply this comment
    • Wies...
      Wies... 20 kwietnia, 2016, 22:31

      Zgadzam sie 100% z Panem I wszystkimi zloczonymi…..

      Reply this comment
    • Normals
      Normals 23 kwietnia, 2016, 20:43

      Nie dosc ,ze ktos ich wpuscil to jeszcze zaprosil i sie spotkal .Za to z prezydentem Duda i premier Szydlo spotykac w Ameryce nie chce sie absolutnie nikt i nawet jak juz tu przyjezdzaja to administracja USA ma ich gleboko tam gdzie nie dochodzi slonce.I kto tu jest bydlem niszczacym Polske ?hahahahaha

      Reply this comment
  3. zza kałuży
    zza kałuży 8 kwietnia, 2016, 14:58

    Co fakt to fakt. Też jestem zdania, że zanim zabierzemy się za naprawianie świata powinniśmy uporządkować swoje własne sprawy.
    *
    Ale wtedy kto by robił politykę? 😉
    Nie wiem, czy wśród tzw. „wielkich ludzi” wielu miało uporządkowane życie rodzinne….
    KOD niefortunnie wybrał sobie alimenciarza na lidera.

    Reply this comment
  4. Normals
    Normals 8 kwietnia, 2016, 16:13

    Nie znasz historii a pitolisz.Typowy polski obszczekiwacz.On caly czas placil wysokie alimenty ,ktore mu zasodzono jak mial bardzo dobrze platna prace.Po tym jak prace zmienil alimenty byly wyzsze niz jego cale zarobki ale o tym juz nie wspomniales.

    Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 9 kwietnia, 2016, 04:10

      „jak mial bardzo dobrze platna prace.Po tym jak prace zmienil alimenty byly wyzsze niz jego cale zarobki”
      *
      1/ Było dobrej roboty nie zmieniać? Za proste dla @(nie)Normalsa?
      2/ Albo wziąć drugą robotę?
      3/ Albo wyemigrować aby swoje dzieci utrzymać, tak jak to zrobiły miliony polskich ojców, także w ostatnich latach.

      A nie udawać głupka i brać się za wielką politykę samemu będąc gołodupcem.

      Jeszcze raz – postulaty KODu to jedno a osoba lidera to drugie. Moim zdaniem alimenciarz z długami jako twarz KODu to był strzał w kolano.

      Reply this comment
      • Normals
        Normals 23 kwietnia, 2016, 13:51

        Ja tylko pisze ,ze facet jest normalnym czlowiekiem i ma prawo miec tez swoje ludzkie prywatne problemy za to nowy komunistyczno PRL-owski rzad PIS probuje zrobic z niego potwora .Najpierw zrobionono z niego alimenciarza ,potem probowanno pedofila wlamujac sie ba serwer KOD i spreparowaniu materialow .Stare PRL -owskie metody gnojenia czlowieka .

        Reply this comment
  5. Wanks wstanka
    Wanks wstanka 8 kwietnia, 2016, 19:05

    Polskie wsioki co glosowali na PIS stoja murem za Kaczynskim I Macierewiczem polonia w Chicago jaka jest kazdy widzi wystarczy isc do polskiego kosciola i popatrzec posluchac i powachac

    Reply this comment
    • RdB
      RdB 9 kwietnia, 2016, 16:43

      no nie przesadzaj WSIoki to stały murem za MBP, Stolzmanem ,Komrowskim.
      Dziś WSI-oki wyjęły z rękawa Kijowego – facet nie ma 80tys na zapłacenie alimentów ale ma forsę na drogie zaoceaniczne wojaże ?
      Wtf?

      Reply this comment
    • wies
      wies 20 kwietnia, 2016, 22:38

      Jaka miastowa sie przemadrzyla,bo na polskich wsiokach sie ponizyla….,do kosciola sie idzie modlic I uczestniczyc we mszy sw,,a nie wachac ludzi…..ciekawe jak ta oswietlona KOD-arzami -szkodniarzami wspaniale pachnie….BOZE -olsnij tych zaslepionych ludzi…..

      Reply this comment
    • wies..
      wies.. 24 kwietnia, 2016, 15:49

      ZYczylabym sobie ,by moje e-mail bylo publikowane I aby ci ,co ujemnie wyrazaja sie o PIS-sie lub o ludziach z wioski- jako -wsiokach -niech wpierw pomysla ,jak mieszczuchy wyrosly w miastach,a ktore powstaja tylko na wiejskich glebach,gdzie polski chleb sie rodzi I wszelkie pozywienie,a opuszone mieszczuchy to grabia ,bo bez wsi by pomarli….Dalej wiele jest madrych ludzi na wsiach,a wiele glupoli w miastach,co kupuja falszywa propaganda ,bo sa zaslepieni swoja burnota I arogancja…Odczepcie sie od PIS- u I wszystkich rozsadnych ludzi, a was- pomylonych I zagubionych niech BOG olsni….

      Reply this comment
  6. Lonia
    Lonia 9 kwietnia, 2016, 10:35

    Na zdjeciach nie widac Obamy bo robił Kijowskiemu zdjecia.

    Reply this comment
  7. zza kałuży
    zza kałuży 9 kwietnia, 2016, 12:20

    @Lonia 9 April, 2016, 10:35
    „Na zdjeciach nie widac Obamy bo robił Kijowskiemu zdjecia.”
    Zupełnie jak wtedy, gdy chicagowskie, polonijne getto dostawało orgazmu na wiadomość o mianowaniu dr Obamy jednym ze swoich doradców przez prezydenta Biniendę, nie sądzisz?
    Na marginesie – żaden sprzedawca reklam w tym polonijnym gettcie nie ma na tyle odwagi ani rozumu aby zapytać prezydenta Biniendę dlaczego nie nalezy on do tej pod pod pod pod komisji zespołu grupy? Czy jak tam wariatkowo pisowskie nazwało najnowszy spęd głodnych forsy buffonów…
    *
    W polonijny gettcie na ten temat – CISZA.

    Reply this comment
    • wies
      wies 20 kwietnia, 2016, 22:45

      O „wariatkowo pisowskie”……to chyba ktos zagubiony I zaslepiony moze sie wyrazac…..

      Reply this comment
    • wies
      wies 20 kwietnia, 2016, 23:04

      O „wariatkowo pisowskie” to tylko ktos zaslepiony moze sie tak” wysilac”,….BOZE olsnij takich medrkow…..

      Reply this comment
  8. Rysiu
    Rysiu 9 kwietnia, 2016, 17:22

    Wow, o czym jest tutaj klotnia?
    Czy to dobrze nie swiadczy o facecie, ze placi alimenty? Czy byloby lepiej, jak by ich nie placil? Czy moze najlepiej byloby (tak po katolicku), jakby zostal z kobieta z ktora nic go nie laczy, bil ja, wyzywal ja i chodzil do kosciala co niedziele na spowiedz?

    Reply this comment
  9. alojzy
    alojzy 9 kwietnia, 2016, 19:21

    dziekuje za wykasowanie mojego komentarza, W ktorym miejscu zlamalem regulamin??

    Reply this comment
  10. Yankes
    Yankes 10 kwietnia, 2016, 16:42

    Jeszcze wiecej jadu , porad , prawd jedynych i chamstwa Jest fajnie Wszyscy sa kretynami ale mnie docenia stara bo jestem genialny Moja mama mowila ‚ cos sie zaczyna i cos sie konczy’ Cala Ziemia (Fauna,Flora) czeka az skoncza sie „ludzie” wtedy bedzie spokoj Znowu bedzie harmonia bez Nas

    Reply this comment
  11. Ataman
    Ataman 10 kwietnia, 2016, 17:52

    czego mozna sie sie spodziewac po przywodcy KOMUNISTYCZNYCH ODDZIALOW DYWERSYJNYCH (KOD).

    Reply this comment
  12. Alojzy
    Alojzy 12 kwietnia, 2016, 12:58

    Juz chyba opadly emacje , Pan Kijowski wrocil do kraju , komentarze ktore mialy byc usuniete zostaly usuniete, dyskusje ostygly. Chcialbym zwrocic tylko uwage na jedna rzecz, a mianowicie czy Dziennik Zwiazkowy zachowal sie profesjonalnie. Relacje z manifestacji KOD-u w Chicago pisze osoba nie kryjaca tego ze nalezy do KOD-u, zdjecia pod konsulatem robia trzej fotografowie z DZ, na spotkaniu z Panem Kijowskim bierze udzial 5 osob z DZ. Okazuje sie ze sa oni tam zawsze prywatnie. Ja zadnym przypadku nikomu nie wypominam w co wierzy ale to wszystko powoduje sie ze DZiennik Zwiazkowy jako gazeta nie wyglada profejnolanie i obiektywnie.

    Reply this comment
  13. dosmucacz
    dosmucacz 25 kwietnia, 2018, 19:21

    Przypadkiem znalazłem link dot. spotkania polonijnej „elity” z Mateuszem Kijowskim. Nie lepiej to delete taki link. Nie przynosi to chwały ani „elitom” ani M. Kijowskiemu. Skompromitował siebie i KOD i wszystko skończone. Próbował zrobić coś na kształt KOR, ale to nie ten poziom. Daleko mu do klasy założycielu KOR.

    Reply this comment
  14. Yaroon
    Yaroon 26 kwietnia, 2018, 01:51

    Kogo obchodzi KOD i Kijowski ? Błąka się złodziej z kitką (orżnął KOD na 100 tys.!) i wy tego /cymbały zza oceanu/ nie widzicie ? To parszywa owca i nikt nie chce się do niego przyznawać.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*