Deerfield wprowadziło zakaz broni bojowej

Deerfield wprowadziło zakaz broni bojowej

Zakaz posiadania broni bojowej przegłosowała jednomyślnie rada miejscowości Deerfield na północnych przedmieściach. Posiadacze tego typu broni, którzy do 13 czerwca nie usuną jej ze swoich domów, będą musieli płacić kary.

Po publicznej debacie rada miejscowości Deerfield jednomyślnie przegłosowała zakaz posiadania broni bojowej oraz magazynków o wysokiej pojemności.

Wśród zakazanej broni jest m.in. karabin AR-15, używany w wielu masowych strzelaninach w całym kraju, również w ostatniej masakrze w liceum w Parkland na Florydzie.

Zakaz wzorowany jest na podobnym rozporządzeniu obowiązującym w sąsiadującym Highland Park, które przetrwało batalię sądową zakończoną w Sądzie Najwyższym USA.

Mieszkańcy Deerfield, którzy do 13 czerwca nie usuną broni wymienionej w zakazie ze swoich domów, narażeni będą na grzywny w wysokości tysiąca dolarów dziennie.

Wprowadzenie nowej regulacji świętują licealiści, którzy od masakry w Parkland walczą o zaostrzenie przepisów dotyczących broni palnej. Przeciwnicy zakazu uważają, że nowe przepisy zmniejszą bezpieczeństwo w Deerfield.

(jm)

Na zdjęciu: Karabin AR-15 fot.Erik S. Lesser/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*