Darmowe czesne na Uniwersytecie Illinois

Darmowe czesne na Uniwersytecie Illinois

Jeżeli mieszkasz w Illinois, a roczny dochód twojego gospodarstwa domowego nie przekracza 61 tys. dol., już od przyszłego roku akademickiego twoje dziecko może kwalifikować się na bezpłatną naukę na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign.

Program darmowego czesnego przez całe cztery lata nauki dla kwalifikujących się studentów ogłosiły w poniedziałek władze Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign. Zarząd uczelni ma nadzieję, że nowy program pod nazwą Illinois Commitment zachęci do studiowania na rodzimej uczelni więcej młodzieży z rodzin o średnich dochodach.

Program finansowany będzie ze środków instytucjonalnych, federalnych i stanowych.

Zdaniem rektora uczelni Roberta J. Jonesa, wielu absolwentów liceów nie składa nawet aplikacji o przyjęcie na studia ze względu na wysokość czesnego.

Do bezpłatnej nauki kwalifikować się mogą studenci pierwszego roku lub przenoszący się z innej uczelni, mieszkający w Illinois i będący w wieku poniżej 24 lat, których rodzinny dochód nie przekracza 61 tys. dol., a majątek rodziny nie przekracza 50 tys. dol. Program rozpocznie się jesienią 2019 roku. Więcej informacji na stronie admissions.illinois.edu/commitment.

Uczelnie stanowe w całym kraju zmagają się z problemem naboru studentów przy wzrastających kosztach czesnego. Wcześniej w lutym podobną inicjatywę bezpłatnego czesnego ogłosił Uniwersytet Wisconsin w Madison.

(jm)

fot.University of Illinois at Urbana Champaign/Facebook

Categories: Chicago

Comments

  1. Stefan
    Stefan 28 sierpnia, 2018, 20:32

    Ze wzgledu na immigracyjne restrykcje przestali przyjezdzac bogaci studenci z China ktorzy placili pelne stawki cashem Prezydent zabil kure ktora przynosila zlote jaja amerykanskim uczelniom

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*