Darmowe bilety na pożegnalną mowę Obamy

Darmowe bilety na pożegnalną mowę Obamy

Biały Dom potwierdził, że kończący urzędowanie prezydent Barack Obama pożegna się z narodem amerykańskim podczas przemówienia wygłoszonego w chicagowskim centrum konwencyjnym McCormick Place 10 stycznia. Wstęp na uroczystość jest bezpłatny, ale po bilety trzeba się zgłosić osobiście.

Bezpłatne wejściówki będą rozdawane 7 stycznia w McCormick Place (2301 S. King Drive) od godz. 8 rano. Jedna osoba może otrzymać tylko jeden bilet. Wejściówki udostępniane będą według kolejności zgłoszeń, a więc zgodnie z zasadą „kto pierwszy ten lepszy”. Można spodziewać się długiej kolejki pod McCormick Place dużo wcześniej przed otwarciem placówki o wyznaczonej godzinie.

Przemówienie prezydenta Obamy zostało zaplanowane w McCormick Place na wieczór we wtorek, 10 stycznia. Miejsca będzie można zajmować od godz. 17.
Obama sfinalizuje swą prezydenturę dziękując Chicago oraz Illinois za zapoczątkowanie jego kariery politycznej, której zwieńczeniem było przywództwo państwa. Podsumuje też swoje obie kadencje i przedstawi plany na bliższą i dalszą przyszłość.
Inauguracja nowego prezydenta Donalda Trumpa odbędzie się 20 stycznia w Waszyngtonie.
(ao)

Na zdj. Barack Obama fot.Michael Reynolds/EPA

Categories: Chicago

Comments

  1. diwron
    diwron 3 stycznia, 2017, 23:01

    Już stoję w kolejce po tak cenny bilet. Żona codziennie dostarcza mi prowiant. Kilku znajomych dołączy do mnie jutro.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*