Daniel Stojak wygrał 2,5 mln dol. w loterii stanowej

Daniel Stojak wygrał 2,5 mln dol. w loterii stanowej

Jak można potraktować 1 kwietnia telefon z wiadomością, że się wygrało w loterii? Daniel Stojak  wiadomość o tym, że  wygrał 2,5 mln dol. potraktował jako  primaaprilisowy żart. Tymczasem matka, która na jego prośbę kupiła szczęśliwy kupon, zapewniała, że to prawda… W czwartek Daniel Stojak odebrał czek.

Shirley i Daniel Stojak trzymają czek z wygraną 2,5 mln dolarów  fot.BJPhotographs

Shirley i Daniel Stojak trzymają czek z wygraną 2,5 mln dolarów fot.BJPhotographs

– Początkowo nie wierzyłem, ale gdy sprawdziłem w Internecie na stronie loterii stanowej, że rzeczywiście wygrałem, ogarnęła mnie nieopisana radość. Podpisałem kupon i włożyłem do sejfu. Po uzyskaniu porady finansowej u specjalistów zgłosiłem się  do centrum wypłat nagród w Des Plaines  – mówi 46-letni Stojak, który jest kawalerem i pracuje dla firmy stolarskiej w Lincolnwood.

Symboliczny czek wręczono Stojakowi  i jego matce Shirley Stojak w czwartek, podczas konferencji prasowej w sklepie Jewel-Osco w Niles, gdzie padła wygrana.

Shirley i Daniel Stojak   fot.BJPhotographs

Shirley i Daniel Stojak fot.BJPhotographs

Szczęśliwiec optował za jednorazowym pobraniem wygranej, w związku z czym otrzyma tylko 1,5 mln dolarów. Po zapłaceniu podatków pozostanie mu około miliona, wystarczająco, by prowadzić wygodne i dostatnie życie. Pieniędzmi podzieli się z matką, dzięki której wygrał. Planuje też  dla niej specjalną niespodziankę w Dniu Matki. Myśli o wyjeździe na wakacje, remoncie domu i kupnie nowego samochodu. Ma zamiar dalej pracować.

Jewel-Osco przy 5667  West Touhy Avenue, gdzie został kupiony szczęśliwy los, otrzyma premię w wysokości  25 tys. dol., a więc jeden procent od wygranej.

Shirley Stojak fot.BJPhotographs

Shirley Stojak fot.BJPhotographs

Shirley Stojak jest długoletnią pracownicą tego sklepu i regularnie kupuje w nim zdrapki. Jak twierdzi, automat stojący w sklepie jest wyjątkowo szczęśliwy. – Wygrałam już wiele razy, w tym raz 10 tys. dol. i dwa razy po 5 tys. dolarów – podkreśla.

Zdrapka, którą kupiła 1 kwietnia dla syna, kosztuje 10 dol. i  nazywa się „$2,500,000 Jackpot” . Bliższe informacje są dostępne na witrynie: www.illinoislottery.com

Daniel, pochodzenia polsko-ukraińskiego,  nadal będzie grać w loterii i to samo radzi innym graczom, jeśli chcą, by się im poszczęściło. – Żeby wygrać, trzeba grać – przekonuje.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Shirley Stojak (w środku) fot.BJPhotographs

Shirley Stojak (w środku) fot.BJPhotographs

Shirley i Daniel Stojak   fot.BJPhotographs

Shirley i Daniel Stojak fot.BJPhotographs

Categories: Chicago, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*