Czy w czasie otrzęsin w Maine West High School doszło do molestowania?

Czy w czasie otrzęsin w Maine West High School doszło do molestowania?

Piąty zawodnik drużyny piłkarskiej szkoły średniej Maine West High School ujawnił się jako ofiara seksualnego molestowania podczas rytuału „otrzęsin” przy przyjmowaniu do sportowego zespołu prestiżowgo liceum.

Maine West High School fot. Google Maps

Maine West High School fot. Google Maps

Chicagowski prawnik Tony Romanucci  wniósł pozew sądowy w imieniu 16-letniego ucznia i jego rodziców. Nazwisk nie ujawniono. Odpowiedzialnością za incydent o podłożu seksualnym w pozwie obciąża się kuratorium 207. dystryktu szkolnego, dyrektor szkoły Audrey Haugan i byłych trenerów piłki nożnej Michaela Divincenzo i Emilio Rodrigueza.

Do molestowania 16-latka doszło 26 września zeszłego roku w budynku liceum w Des Plaines koło Chicago. Romanucci zarzuca, że koledzy z drużyny siłą zdjęli chłopcu spodnie i bieliznę, taplali jego twarz w błocie, bili go, dotykali częsci intymnych oraz molestowali go seksualnie. Na takie zachowanie − stwierdza pozew − zezwolenia udzielili trenerzy Divincenzo i Rodriguez, którzy już zostali postawieni w stan oskarżenia.

Dwóch z czterech uczniów wymienionych w pozwie utrzymuje, że takie same praktyki zastosowano wobec nich.

„Spotkał go horror” − powiedział Romanucci o piątej ofierze molestowania. „Ma wciąż poczucie wstydu, winy i strachu”.

Matka 16-latka w pisemnym oświadczeniu stwierdziła,  że o incydencie dowiedziała się dopiero od dyrekcji szkoły.

„Widzieliśmy zmiany u naszego dziecka i nie znaliśmy ich przyczyny”  − napisała kobieta. „Molestowano go, a my nie mieliśmy o tym pojęcia. Z dyscypliną sportową, którą kiedyś kochał, nie chce mieć już nic do czynienia”.

Kryzys w dystrykcie szkolnym w Des Plaines wciąż nie został rozwiązany. Kuratorium zatrudniło byłego prokuratora federalnego, który prowadzi wewnętrzne śledztwo.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*