Czy Lincoln Towing Service utraci koncesję?

Siedziba Lincoln Towing przy ulicy Clark fot.Google Map

Siedziba Lincoln Towing przy ulicy Clark fot.Google Map

Ponad 3 tys. osób podpisało się pod petycją skierowaną do radnych z apelem o pozbawienie koncesji firmie holowniczej Lincoln Towing Service za liczne praktyki odholowywania legalnie zaparkowanych pojazdów.

Od czasu przyznania w lipcu ub.r. Lincoln Towing pozwolenia na prowadzenie działalności holowniczej, Illinois Commerce Commision (Komisja ds. Handlu Illinois, ICC) wszczęła wobec firmy 166 dochodzeń. Do tej pory rozpatrzono 75 przypadków, w których odholowano samochody bez żadnego powodu lub stojące w niewystarczająco oznakowanych miejscach. W połowie przypadków firma została ukarana grzywną lub zawarła z kierowcami ugodę, zwracając im całość lub część kosztów usunięcia pojazdu.

Nie czekając aż ważność wydanej koncesji upłynie w lipcu 2017, członkowie ICC przegłosowali w ubiegłym tygodniu propozycję odbycia przesłuchań, które zdecydują, czy Lincoln Towing powinien zachować obecną licencję.

– W dochodzeniu ICC przyjrzy się w jaki sposób Lincoln Towing prowadzi swą działalność i zdecyduje, czy powinien ją kontynuować w Illinois – stwierdził w komunikacie komisarz ICC Miguel del Valle. Komisarz dodaje, że terminu przesłuchań jeszcze nie ustalono.

Akcje podpisywania petycji o pozbawienie firmy koncesji rozpoczął w ubiegłym roku Basil Diab, mieszkaniec Chicago, reagując na nielegalne odholowanie samochodu jego sąsiadów, gdy ci przebywali na urlopie. Zabrany pojazd był zaparkowany na terenie ich posiadłości. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*