Czarny piątek. Szturm na sklepy

Jak co roku klienci szturmują sklepy w czarny piątek fot.Andrew Gombert/EPA

Jak co roku klienci szturmują sklepy w czarny piątek fot.Andrew Gombert/EPA

Coraz popularniejsze zakupy internetowe i deszczowa aura nie odstraszyły amatorów obniżek i promocji, którzy jak co roku przypuścili szturm na sklepy w poszukiwaniu niskich cen i atrakcyjnych ofert.

W tym roku zakupowy szał rozpoczął się już w Święto Dziękczynienia. Wiele sklepów, m.in. Kmart, Target, JC Penny i Kohl’s zostało otwartych już w czwartek po południu lub wieczorem. Tłum przed sklepami gromadził się na kilka godzin przed otwarciem sklepowych drzwi. Większość z kupujących miało sprecyzowany cel, najczęściej kupowane były telewizory, sprzęt elektroniczny, artykuły AGD, ubrania i zabawki. Wiele osób wybrało się na listopadowe zakupy z listą gwiazdkowych prezentów.

W Chicago szał czarnopiątkowych zakupów zbiegł sie z ulicznymi protestami towarzyszącymi ujawnieniu przez policję taśm z nagraniami zastrzelenia przez policjanta czarnoskórego nastolatka Laquana McDonalda. Protestujący wezwali do obywatelskiego nieposłuszeństwa i bojkotu czarnego piątku. Demonstracje, które w piątek, 27 listopada zgromadziły tłum na Michigan Ave. miały na celu zniechęcenie klientów najpopularniejszego chicagowskiego centrum handlowego Magnificent Mile.

Tegoroczny weekend Święta Dziękczynienia przyciągnął do sklepów (w tym internetowych) 136 milionów amerykanów, którzy w rozpoczętym właśnie świątecznym sezonie zakupowym wydadzą, bagatela, 630 miliardów dolarów.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*