Crystal Lake. Policjant postrzelił nożownika

fot.Brian Douglas/Wikipedia

fot.Brian Douglas/Wikipedia

Policjant postrzelił w samoobronie napastnika, który go zaatakował nożem. Do incydentu doszło w Crystal Lake na północno-zachodnim przedmieściu Chicago.

Policyjny komunikat podaje, że w niedzielę wieczorem funkcjonariusze podjęli interwencję w sprawie awantury domowej w  mieszkaniu w okolicy 300 West Terra Cotta Avenue w Crystal Lake. Próbowali powstrzymać dwudziestokilkulatka, który pobił kobietę i nożem groził innym członkom rodziny.

W dwie  godziny później policjanci zostali wezwani do innego incydentu w okolicy 800 Boxwood Drive. Sprawcą obu awantur okazał się ten sam mężczyzna.

Pierwszego funkcjonariusza, który wszedł do domu mężczyzna próbował zaatakować nożem. Policjant zmuszony był w samoobronie oddać strzały do napastnika, który został ranny.

– Napastnik został trafiony przynajmniej raz. Został przewieziony do Centegra Hospital. Jego stan zdrowia lekarze określają jako krytyczny – stwierdza policyjny komunikat.

Funkcjonariusz został tymczasowo zawieszony w obowiązkach służbowych, co jest rutynową w tego typu sytuacjach procedurą. Dochodzenie w sprawie zajścia z użyciem broni prowadzi policja stanowa. (ak)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*