Coraz więcej pieszych ginie na drogach

fot.d0u0b/pixabay.com

fot.d0u0b/pixabay.com

Piesi, uważajcie na drodze! Takie ostrzeżenie wystosowała stanowa policja po opublikowaniu raportu potwierdzającego znaczny wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych w całym Illinois. Znaczny oznacza w samym Chicago aż 31 procent.

Z danych Illinois Departament of Transportation wynika, że w roku ubiegłym 150 pieszych stało się śmiertelnymi ofiarami kolizji na drogach. To o 18 proc. więcej niż w 2014 r., kiedy śmierć poniosło 127 pieszych.

46 osób, czyli prawie jedna trzecia spośród wszystkich wypadków śmiertelnych, zginęło w Chicago. W porównaniu z 2014 r. liczba kolizji z udziałem pieszych wzrosła w Wietrznym Mieście aż o 31 procent.

Dane potwierdzają, że liczba wypadków z udziałem pieszych rośnie w całych Stanach Zjednoczonych. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2015 r. w USA poniosło śmierć 2368 pieszych, podczas gdy w tym samym okresie 2014 r. liczba ofiar wynosiła 2232.

– Powyższe dane jeszcze raz dowodzą, że zarówno piesi, jak i zmotoryzowani powinni zwracać baczniejszą uwagę na najbliższe otoczenie, a kierowcy powinni unikać agresywnej jazdy, która naraża pieszych na niebezpieczeństwo – mówi Michael Claffey, rzecznik chicagowskiego departamentu transportu. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*