Co się stało z Caputo’s w Des Plaines?

Sklep Joe's Fruit Market w Des Plaines fot. Google Map

Sklep Joe’s Fresh  Market w Des Plaines fot. Google Map

Popularny sklep rodziny Caputo w Des Plaines, Joe’s Fresh Market, niespodziewanie zamknął swoje podwoje. Po ponownym otwarciu w lutym sklep działał tylko przez parę miesięcy.

28 kwietnia właściciele supermarketu na rogu ulic Oakton i Webster Lane nagle zmienili zamki i zamknęli interes. Członkowie rodziny Caputo, a jednocześnie mieszkańcy Des Plaines – Nat i jego ojciec Joe, początkowo nie zaoferowali klientom żadnych wyjaśnień, ani nie poinformowali, czy zamierzają ponownie otworzyć sklep. Przez kilka dni wierni klienci przyjeżdżali pod sklep, by pocałować przysłowiową klamkę.

2 maja Joe Caputo powiedział gazecie „Daily Herald”, że ma chorego syna i musi zająć się jego zdrowiem, odmawiając dalszych komentarzy.

Popularny supermarket działał nieprzerwanie przez 27 lat, lecz w lipcu 2016 r. został zamknięty po raz pierwszy z powodu długu wobec hurtownika warzyw i owoców w wysokości kilku milionów dolarów. Ponowne otwarcie sklepu w lutym tego roku wywołało podekscytowanie wśród wiernych klientów z Des Plaines.

W ostatnim czasie sklepy Caputo’s zmagały się z problemami finansowymi. Po zamknięciu sieci sklepów Dominick’s w rejonie Chicago bracia Caputo, Nat i Vito kupili liczne lokalizacje supermarketu i otworzyli tam swoje sklepy. Wśród nowych lokalizacji Caputo’s znalazły się m.in. sklepy w Elk Grove Village, Palatine i Arlington Heights.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*