Ciasno na drogach i lotniskach

Ciasno na drogach i lotniskach

107 mln Amerykanów uda się w podróż w ciągu najbliższych dni w związku z nadchodzącymi świętami. Najgorzej będzie w czwartek. Na drogach i lotniskach będzie trzykrotnie większy ruch.

Chicagowski departament lotnictwa namawia podróżnych, by sprawdzali czas swoich lotów na stronie internetowej FlyChicago.com zanim wybiorą się na jeden z miejskich portów lotniczych. Pod podanym adresem są aktualne informacje o ewentualnych opóźnieniach, dane dotyczące pogody i komunikaty związane z połączeniami.

American Automobile Association wydał ostrzeżenie dla kierowców, doradzając, by możliwie unikali dróg szybkiego ruchu w najbliższy czwartek pomiędzy 16 a 18. W tych godzinach na normalne godziny szczytu nałoży się znaczna liczba kierowców, którzy już wybrali się w świąteczną podróż. Także Amtrak nakłania do wcześniejszego kupowania biletów w związku z natężeniem ruchu.

Kończący się rok jest dziewiątym kolejnym, w którym AAA obserwuje konsekwentnie wzrastającą liczbę podróżnych spędzających święta poza domem.

(tz)

Categories: Chicago
Tags: korki, podróże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*