Ciało pięciolatka znalezione w Woodstock, rodzice aresztowani

Tragicznie skończyły się blisko tygodniowe poszukiwania pięciolatka z Crystal Lake. W środę rano jego ciało odkryto w polu w pobliżu lasu w Woodstock, kilkanaście mil od domu.

Rodzice zamordowanego chłopca: Joann Cunningham (z lewej) i Andrew Freund Sr. fot.policja Crystal Lake

Szef policji z Crystal Lake oraz prowadzący sprawę agent FBI potwierdzili podczas konferencji prasowej w środę po południu, że ciało 5-letniego Andrew „AJ” Freunda odkryto w środę rano w płytkim grobie w polu w pobliżu Gayle Drive w Woodstock.

Jednocześnie poinformowano, że rodzice chłopca, Joann Cunningham i Andrew Freund Sr. zostali zatrzymani i oskarżeni o morderstwo AJ.

Policja trafiła na trop chłopca po całonocnych przesłuchaniach jego rodziców oraz informacjach pozyskanych z analizy danych z telefonów komórkowych rodziców.

W środę władze nie podały bezpośredniej przyczyny śmierci chłopca. Śledztwo trwało i analizowano dowody uzyskane w domu rodziny w Crystal Lake. W środę nad ranem funkcjonariusze wynosili z domu m.in. łopatę i mały materac.

W śledztwie z policją Crystal Lake współpracuje FBI oraz agencje powiatowe i stanowe.

Chłopiec ostatni raz widziany był żywy w środę 17 kwietnia. Rodzice powiedzieli władzom, że wieczorem położyli syna spać w jego sypialni, a rano dziecka już nie było w domu. Według relacji ojca, po przeszukaniu okolicy zgłosił on zaginięcie AJ pod numer 911.
(jm)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*