Chris Kennedy oficjalnym kandydatem na gubernatora

Chris Kennedy oficjalnym kandydatem na gubernatora

Biznesmen Chris Kennedy ogłosił oficjalnie swoją kandydaturę na gubernatora Illinois. Jak zapewnił, wkrótce dopełni wszystkich formalności w Stanowej Radzie Wyborczej. W jego opinii Illinois zmierza w złym kierunku pod przywództwem aktualnego gubernatora Bruce’a Raunera.

Jak stwierdził kandydat − zabiegający o nominację Partii Demokratycznej − zdecydował się na udział w wyborach, ponieważ stan Lincolna nigdy nie był w tak złej kondycji, jak obecnie.

Kennedy jeszcze nie kandydował w wyborach, choć w 2009 r. zastanawiał się, czy podjąć starania o urząd senatora Stanów Zjednoczonych, ale ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu z powodów rodzinnych. W tym samym roku stanął na czele rady powierniczej Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign, która pod jego kierunkiem wyeliminowała preferencyjne przyjmowanie na studia niekwalifikujących się kandydatów. Proceder ten wcześniej spowodował skandal na tej renomowanej uczelni.

Kennedy mieszka z rodziną na północnych przedmieściach Chicago. Aktualnie razem z żoną kieruje firmą Top Box Foods, która dostarcza świeżą żywność do ubogich rejonów miasta. Do niedawna był szefem Merchandise Mart. Jest członkiem wielu rad biznesowych i stowarzyszeń. Syn Roberta F. Kennedy’ego i Ethel Kennedy urodził się 4 lipca 1963 r. w Bostonie. Studia ukończył w Boston College i na Wydziale Zarządzania Northwestern University.

Oprócz Kennedy ‚ego urzędem gubernatora zainteresowanych jest jeszcze kilku prominentnych demokratów, a wśród nich były gubernator Pat Quinn, miliarder JB Pritzker, senatorowie stanowi Kwame Raoul i Andy Manar, kongresmenki Robin Kelly i Cheri Bustos, a nawet prokurator generalna Illinois Lisa Madigan.

Popularny radny 47. okręgu miejskiego Ameya Pawar oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na gubernatora Illinois miesiąc temu. Choć jego fundusz wyborczy wynosi zaledwie około 50 tys. dol. jest uważany za silnego kandydata. 36-letni syn indyjskich imigrantów posiada trzy dyplomy w dziedzinie administracji. Po raz pierwszy wygrał urząd radnego w 2011 r. praktycznie bez funduszy wyborczych, a cztery lata później − reelekcję większością ponad 82 procent głosów – najwięcej wśród wszystkich chicagowskich radnych w 2015 r.

Wybory na gubernatora Illinois odbędą się w listopadzie 2018 roku. Wzbudzają one ogromne zainteresowanie, ponieważ aktualny gubernator Bruce Rauner jest mocno krytykowany za to, że Illinois nie ma budżetu już prawie dwa lata, czego rezultatem jest pogłębiający się kryzys finansowy i gospodarczy.

(ao)

Na zdj.: Christopher G. Kennedy fot.igpa.uillinois.edu

Categories: Chicago

Comments

  1. RP
    RP 9 lutego, 2017, 11:38

    Nawet patrzac na fotografie widac ze gosc balansuje na krawedzi debilizmu, dodac jeszcze do tego partie demokratyczna… i mamy caly obraz.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*