Chris Iskra – seryjny kasiarz

fot.Matt Campbell/EPA

Chris Iskra jest oskarżony o napad na bank w Norridge i podejrzany o obrabowanie kolejnych dwóch banków w ostatnich dwóch tygodniach. FBI aresztowało rabusia 5 lutego.

28 grudnia 2017 r. Chris Iskra wszedł do oddziału banku PNC, znajdującej się przy 4120 N. Harlem Ave. w Norridge. Mężczyzna wręczył kasjerce notatkę z żądaniem wydania z kasy banknotów o nominałach 50- i 100-dolarowych, po czym wyszedł z banku z 4650 dolarami w kieszeni.

Moment napadu zarejestrowała kamera bankowego monitoringu, a policja wpadła na trop bandyty dzięki informacjom od osób, które rozpoznały go na nagraniu rozpowszechnionym w lokalnych mediach. Podczas policyjnej procedury rozpoznania kasjerka wskazała Chrisa Iskrę jako sprawcę napadu. Iskra został aresztowany 5 lutego podczas wspólnej akcji FBI, policji chicagowskiej i powiatowej. 6 lutego usłyszał zarzut napadu na bank.

FBI podejrzewa, że Iskra obrabował również dwa inne oddziały banku TCF – 25 stycznia przy 6430 W. Irving Park Road i 2 lutego przy 2520 N. Narragansett Avenue. Chris Iskra ponownie stanie przed sądem 9 lutego.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*