Chicagowskie licea najlepsze w kraju

Liceum Stevensona w Lincolnshire k. Chicago fot.Facebook

Pięć spośród dziesięciu najlepszych liceów publicznych w całych Stanach Zjednoczonych znajduje się w Chicago i na jego przedmieściach. To wyniki najnowszego rankingu portalu Niche, który ocenia szkoły i uczelnie w USA.

Na pierwszym i na drugim miejscu krajowej klasyfikacji znalazły się dwa publiczne licea chicagowskie Walter Payton College Prep i Northside College Prep, zaś na trzecim Adlai E. Stevenson High School w Lincolnshire na północnym przedmieściu.

Na piątym miejscu uplasowało się liceum w Aurorze noszące nazwę Illinois Math and Science Academy, a na szóstym ponownie chicagowskie liceum Whitney Young Magnet High School.

Dokonując oceny poszczególnych placówek portal Niche bierze pod uwagę dane liczbowe federalnego Departamentu Edukacji, wyniki standaryzowanych testów, jakość kadry nauczycielskiej, a także opinie uczniów i rodziców.

Portal Niche (www.niche.com) prowadzony jest przez zespół składający się z naukowców, inżynierów, ekspertów z różnych dziedzin i rodziców. Celem zespołu jest poinformowanie o lokalizacji najlepszych szkół i miejsc zamieszkania.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*