Chicagowski szpital wśród najlepszych w kraju

Chicagowski szpital wśród najlepszych w kraju

Chicagowski Northwestern Memorial Hospital po raz kolejny znalazł się wśród najlepszych instytucji medycznych w Stanach Zjednoczonych. To jedyny szpital w Illinois, który znalazł się na prestiżowej liście dwudziestu najlepszych placówek medycznych w kraju, sporządzanej co roku przez U.S. News & World Report.

Northwestern Memorial Hospital zajął 13. pozycję w rankingu najlepszych szpitali Stanów Zjednoczonych, przedstawionym przez U.S. News & World Report. Organizacja oceniła 4656 amerykańskich szpitali, wystawiając noty w 16 kategoriach i specjalizacjach. Chicagowski szpital znalazł się na tzw. liście honorowej, czyli wśród 20 najlepszych placówek medycznych w kraju. To jedyny szpital w Illinois, który uplasował się w pierwszej dwudziestce rankingu. Uznany został również za najlepszy szpital w Illinois.

Najlepszym szpitalem w kraju uznana została Mayo Clinic w Rochester, w stanie Minnesota. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: Cleveland Clinic, John Hopkins Hospital w Baltimore i Massachusetts General Hospital w Bostonie. W kategorii szpitali dziecięcych wysokie 10. miejsce zajął chicagowski Ann and Robert H. Lurie Children’s Hospital.
(gd)

fot.Northwestern Medicine/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*