Chicagowski policjant zastrzelony z własnej broni

43-letni funkcjonariusz chicagowskiej został zastrzelony w środę po południu w południowej części miasta.Thor Soderberg został zaatakowany przez 24-letniego mężczyznę na policyjnym parkingu przy posterunku policji w dzielnicy Engelwood.

fot.ChicagoTribune/ Kilkanaście radiowozów eskortowało ciało policjanta

Według wstępnych ustaleń napastnik zastrzelił policjanta z jego własnej broni, po czym próbował dokonać napadu na inną osobę. Został postrzelony przez innych funkcjonariuszy. Napastnik był wcześniej wielokrotnie karany.

Na miejscu strzelaniny, do której doszło o godzinie 15.50 przy 61-ej ulicy i Racine St., błyskawicznie pojawiło się około 100 policjantów. Policjant, który miał za sobą 11 lat służby, zmarł na miejscu w wyniku odniesionych ran. Jego ciało, w asyście policyjnych radiowozów zostało przewiezione do powiatowego centrum ekspertyz medycznych. Śmierć funkcjonariusza wśród jego znajomych i kolegów wywołała prawdziwy szok. Policjant był instruktorem w akademii Chicago Police Department, był zaangażowany w programy mające przeciwdziałać pomocy wśród młodzieży. Od kilku lat opiekował się niewidomym sportowcem.

Policjant był żonaty; nie miał dzieci.

MNP (CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*