Chicagowski ksiądz podejrzany o pedofilię

Chicagowski ksiądz podejrzany o pedofilię

Archidiecezja Chicagowska odsunęła od posługi kapłańskiej księdza Williama McFarlane’a, podejrzewanego o dopuszczenie się czynów pedofilskich dwie dekady temu. Podejrzany ksiądz był proboszczem dwóch parafii położonych na południu miasta.

W liście wystosowanym w ubiegłą sobotę do członków dwóch chicagowskich parafii położonych na południu Chicago, kardynał Blase Cupich poinformował o odsunięciu od posługi kapłańskiej i zawieszenia w obowiązkach księdza Williama McFarlane’a, proboszcza parafii św. Gabriela i kościoła Nativity of Our Lord. Obowiązki proboszcza w obu parafiach przejął diakon Robert Boharic.

Ksiądz McFarlane jest podejrzany o dokonanie czynów pedofilskich w 1997 roku. Nieznane są szczegóły sprawy ani tożsamość domniemanej ofiary, ale Archidiecezja Chicagowska zawiadomiła o podejrzeniu przestępstwa biuro prokuratora powiatu Cook i Stanowy Departament ds. Dzieci i Rodzin (DCFS). Dochodzenie trwa, a podejrzany o pedofilię ksiądz jeszcze nie usłyszał oficjalnych zarzutów 15 lipca.

(gd)

fot.tunnelarmr/Flickr

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*