Chicagowska policja zapowiada dalsze reformy

Chicagowska policja zapowiada dalsze reformy

Chicagowska policja, która w ciągu ostatnich miesięcy może poszczycić się spadkiem przemocy w Wietrznym Mieście, nie ma zamiaru spocząć na laurach i zapowiada dalsze reformy w swoich strukturach.

W planie jest więcej szkoleń w zakresie przyjmowaniu zgłoszeń dotyczących osób z problemami psychicznymi oraz szkoleń w rozpoznawaniu takich problemów. Dodatkowo zostanie zwiększony nadzór nad policjantami i udostępnione zostanie funkcjonariuszom poradnictwo zdrowia psychicznego, co pomoże im w lepszym wykonywaniu pracy. Plany reform wyszczególnia najnowszy raport policji na resztę 2018 roku.

Opublikowany w piątek raport jest częścią reformy zapoczątkowanej w chicagowskiej policji od opublikowania w 2015 r. nagrania wideo, pokazującego jak biały policjant zabija szesnastoma strzałami czarnego nastolatka Laquana McDonalda. Nagranie zapoczątkowało również wewnętrzną kontrolę chicagowskiej policji przeprowadzoną przez Departament Sprawiedliwości USA, która wykazała szereg nieprawidłowości, m.in. nieuzasadnione użycie siły i brak wrażliwości na odmienność i potrzeby środowisk mniejszościowych.

(jm)

fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*