Chicagowska policja wzmacnia czujność po zamachu w Berlinie

Christkindlmarket w Chicago fot.www.christkindlmarket.com

Christkindlmarket w Chicago fot.www.christkindlmarket.com

Chicagowska policja wzmocni czujność i skieruje więcej funkcjonariuszy do ochrony świątecznego kiermaszu, który odbywa się na Daley Plaza. Wzmocnienie sił jest związane z atakiem terrorystycznym na bożonarodzeniowy jarmark Christkindlmarket w Berlinie.

„Chicagowska policja śledzi i analizuje wydarzenia, do których doszło w Berlinie. Współpracujemy z naszymi partnerami z innych krajów, jak również ze służbami federalnymi, by zapewnić mieszkańcom Chicago bezpieczeństwo w okresie świąt” – oświadczył rzecznik prasowy chicagowskiej policji Anthony Guglielmi.

Policja zwiększy liczbę funkcjonariuszy ochraniających bożonarodzeniowy kiermasz odbywający się na Daley Plaza w Chicago. Dodatkowe siły policyjne obecne będą również na świątecznym targu w Naperville. Policja apeluje, aby nie lekceważyć najmniejszych nawet oznak zagrożenia i w razie zauważenia podejrzanych zachowań, natychmiast powiadamiać policję – dzwonić pod numer alarmowy 911 lub zwrócić się o pomoc do przebywającego w pobliżu policjanta.

W wyniku ataku terrorystycznego, do którego doszło 19 grudnia w Berlinie, zginęło przynajmniej 12 osób. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum gości odwiedzających świąteczny kiermasz Christkindlmarket.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. lukasz
  lukasz 20 grudnia, 2016, 15:46

  Wy się sami wykończycie bez terrorystów !

  Reply this comment
 2. Anastazja
  Anastazja 21 grudnia, 2016, 06:37

  straszne rzeczy sie dzieją…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*