Chicagowska policja chwali się spadkiem przestępczości

Chicagowska policja chwali się spadkiem przestępczości

Podczas trwającej na Uniwersytecie Chicagowskim konferencji policyjnej, lokalni stróże prawa chwalili się postępem technologicznym i reformami w chicagowskim departamencie policji oraz spadkiem brutalnej przestępczości w mieście.

W dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Chicagowski udział biorą szefowie i przedstawiciele policyjnych departamentów z kilkunastu amerykańskich miast, m.in.z Miami, Baltimore, Nowego Orleanu i Nashville. Podczas konferencji policjanci dzielą się doświadczeniem dotyczącym zwalczania przestępczości i poprawiania bezpieczeństwa w miastach.

Uczestnicy mogą zapoznać się z metodami działania chicagowskiej policji oraz środkami zapobiegawczymi. Lokalni policjanci szczycą się reformami oraz zmianami technologicznymi, jakie zachodzą w chicagowskiej policji. Podczas konferencji zaprezentowane zostały m.in. nowinki technologiczne, programy zapobiegania przestępczości oraz metody współpracy z lokalnymi społecznościami i wymiarem sprawiedliwości.

Zdaniem szefa chicagowskiej policji Eddiego Johnsona zmiany technologiczne i strukturalne są bezpośrednio związane ze spadkiem przestępczości w mieście. W 2017 roku w Wietrznym Mieście zanotowano 15-procentowy spadek liczby morderstw i o blisko 900 ofiar strzelanin mniej niż rok wcześniej. Konferencja rozpoczęła się 17, a zakończy 18 stycznia.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. Piotr-elder
    Piotr-elder 18 stycznia, 2018, 14:42

    W całej Polsce (38 mln) jest dwa razy! mniej zabójstw niż w Chicago (2,5 mln) . Co za bandycko -kurewskie miasto?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*