Chicagowscy demokraci przeciw Trumpowi

Bruce Rauner nada popiera Donalda Trumpa fot.Cristobal Herrera/EPA

Bruce Rauner nada popiera Donalda Trumpa fot.Cristobal Herrera/EPA

Grupa chicagowskich demokratów zgromadziła się przed wieżowcem Trump Tower, aby publicznie wyrazić niechęć do republikańskiego kandydata na prezydenta.

Poza burmistrzem Chicago Rahmem Emanuelem wśród zebranych byli: kongresmenka Jan Shakowsky, skarbniczka miasta Susana Mendoza, kandydatka na prokuratora stanowego powiatu Cook Kim Foxx i kandydat do kongresu Brad Schneider.

Wszyscy publicznie potępili Trumpa w związku z ujawnionymi niedawno nagraniami z wulgarnymi wypowiedziami miliardera o kobietach. Burmistrz wspominał również swoją pracę w Białym Domu i oskarżenia o kłamstwa, które Trump kierował wówczas pod adresem mediów. Uczestnicy mówili, że w ostatnich dniach muszą chronić własne dzieci przed telewizją ze względu na język i nienawiść przewijającą się w kampanii prezydenckiej.

Tablica z honorową nazwą ulicy firmowaną nazwiskiem Trumpa zniknęła niedawno z Wabash, w pobliżu wieżowca Trump Tower. Burmistrz Emanuel powiedział, że tablica została skradziona, choć niedawno radni proponowali rozporządzenie mające ją usunąć. Przedstawiciele Departamentu Transportu potwierdzają, że tablica zaginęła i dodają, że nie pochwalają kradzieży, nawet jeżeli nazwisko na niej umieszczone nie jest honorowe.

(jm)

 

Categories: Chicago, Wybory 2016

Comments

 1. Jacek
  Jacek 15 października, 2016, 19:43

  Nic im ta nagonka nie da moga nie wiadomo co sciagac wypisywac wypowiadac a Pan Trump i tak zostanie prezydentem!!!!!

  Reply this comment
 2. Rysiu
  Rysiu 15 października, 2016, 20:12

  Alez oczywiscie, jacusiu.
  LOL.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*