Chicago: Zabójca policjanta zatrzymany

19-letni mężczyzna przebywający na zwolnieniu warunkowym, został w poniedziałek oskarżony o zabójstwo policyjnego technika oraz byłego funkcjinariusza CHA. Timothy Herring usłyszał zarzut podwójnego morderstwa pierwszego stopnia. Grozi mu nawet kara śmierci.

fot. CPD/ Timothy Herring Jr. usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa

Herring był przesłuchiwany przez policjantów w niedzielę, jako osoba mająca związek z zabójstwem. Mężczyzna mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca, gdzie doszo do zbrodni. Jego garaż sąsiaduje z garażem, w którym znaleziono zwłoki Stephena Petersa i policjanta Michaela Fliska.

Według śledczych Timothy Herring Jr. włamał się do garażu przy 8100 S. Burnham Ave., w którym zaparkowany był Mustang należący do Stephena Petersa. Kiedy właściciel odkrył kradzież, wezwał policję. Na miejsce przybył policyjny technik Michael Flisk. Kiedy obaj mężczyźni byli w garażu Herring powrócił na miejsce rabunku i oddał śmiertelne strzały. Peters i Flisk mięli przy sobie broń, ale zostali zaskoczeni i nawet nie zdążyli jej odbezpieczyć.

Policja ustaliła, że Timothy Herring najprawdopodobniej nie chciał zostać przyłapany na kradzieży części z Mustanga, dlatego powrócił na miejsce rabunku, aby zatuszować przestępstwo. Kiedy natknał się na dwóch mężczyzn, zastrzelił ich chcąc pozbyć się świadków. Herring od września jest na zwolnieniu warunkowym. W 2007 toku został skazany na sześć lat więzienia za włamanie z bronią w ręku. Od września przebywał na wolności pod nadzorem elektronicznym. Mężczyzna mógł poruszać się swobodnie w granicach do 20-25 metrów od swojego miejsca zamieszkania. Garaż, w którym zastrzeleni zostali Stephen Peters i Michael Flisk, znajdował się w tych granicach i najpradowpodobniej dlatego elektroniczna bransoletka, którą nosił zabójca, nie zaalarmowała władz więziennych.

Wraz z Herringiem aresztowany został 22-letni Timothy Willis. Został on oskarżony o utrudnianie śledztwa, składanie fłaszywych zeznań i nielegalne posiadanie broni.

44-letni Stephen Peters i 46-letni Michael Flisk zostali zastrzeleni w piatek po południu, w południowej części Chicago.

Michael Flisk był policjantem od 19 lat. W tym czasie otrzymał aż 67 nagród i wyróżnień za wzorową służbę. Od 3,5 roku pracował jako technik zajmujący się zabezpieczaniem dowodów rzeczowych. Pozostawił żonę i czworo dzieci.

Stephen Peters pracował w przeszłości, jako policjant na przedmieściach Chicago. Był emerytowanym oficerem CHA. Pozostawił żonę.

MNP (CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*